RTX 4060 laptop önerisi

Dahili GPU kapatamıyorum ısrarla. BIOS üzerindende only NVIDIA GPU seçtim ancak yine gözüküyor. Gerçi MUX yok cihazda Advanced Optimus var bundan dolayı olabilir mi?

Eki Görüntüle 1951720

Hocam ben de MUX Switch ile NVIDIA'yı seçtiğimde yani Hybrid'den discrete hale getirdiğimde bile aygıt yöneticisinde gözükmeye devam ediyor. NVIDIA denetim masasında ekran ayarlarını görebiliyorumşu an ama hybrid mod ile çalışırken göremiyorum. Bir de dediğiniz gibi Advanced Optimus ile alakalı olabilir.

Hocam ben de MUX Switch ile NVIDIA'yı seçtiğimde yani Hybrid'den discrete hale getirdiğimde bile aygıt yöneticisinde gözükmeye devam ediyor. NVIDIA denetim masasında ekran ayarlarını görebiliyorumşu an ama hybrid mod ile çalışırken göremiyorum. Bir de dediğiniz gibi Advanced Optimus ile alakalı olabilir.

Diğer cihazımda dGPU açtığımda gidiyordu dahili GPU. Enteresan bir durum Valorant'ta şu an 150 FPS'lere kadar düşüyor cihaz. Tek kanal RAM var acaba bundan kaynaklı mı ki? DDR5 tek de olsa çift gibi çalışıyor demişlerdi ama pek öyle değil gibi sanırım çünkü NVIDIA panele baktığımda cihaz MUX açık gibi tüm ayarlara erişebiliyorum.

1695300403403.png

Diğer cihazımda dGPU açtığımda gidiyordu dahili GPU. Enteresan bir durum Valorant'ta şu an 150 FPS'lere kadar düşüyor cihaz. Tek kanal RAM var acaba bundan kaynaklı mı ki? DDR5 tek de olsa çift gibi çalışıyor demişlerdi ama pek öyle değil gibi sanırım çünkü NVIDIA panele baktığımda cihaz MUX açık gibi tüm ayarlara erişebiliyorum.

Eki Görüntüle 1951748
Eğer raminiz 8gb tek kanal ise ddr5 te de aynı sorunu yaşatıyor malesef. Yanına bir tane daha almanız lazım. Bende laptopu aldığımda aynısını yapmıştım valorantta 140fps falan alıyordum şuan ortalama 250-300.

Eğer RAM'iniz 8 GB tek kanal ise DDR5'te de aynı sorunu yaşatıyor maalesef. Yanına bir tane daha almanız lazım. Bende laptopu aldığımda aynısını yapmıştım Valorant'ta 140FPS falan alıyordum şu an ortalama 250-300.

Evet tek kanal 16 GB var vereceğim 1 tane daha sipariş.

2 tane test yaptım cihaza sonuçlar güzel gibi. Siz nasıl yorumlarsınız?

3DMark da GPU Max 110W çekti. 100W kiliti var diyorlardı doğruymuş demek ki çıktığı maksimum sıcaklık 71 derece.

C5 de çoklu çekirdek te Max 81 dereceyi gördü cihaz.

Dosya Ekleri

• 3dmark.jpg
    3dmark.jpg
    224,3 KB · Görüntüleme: 38
  • cinebench.jpg
    cinebench.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 39
Evet tek kanal 16 GB var vereceğim 1 tane daha sipariş.

2 tane test yaptım cihaza sonuçlar güzel gibi. Siz nasıl yorumlarsınız?

3DMark da GPU Max 110W çekti. 100W kiliti var diyorlardı doğruymuş demek ki çıktığı maksimum sıcaklık 71 derece.

C5 de çoklu çekirdek te Max 81 dereceyi gördü cihaz.
Sonuçlar harikaymış özellikle bilgisayar baya serin çalışıyormuş. Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı