RTX 4060 Ti 16 GB ekran kartlı sistem önerisi

40K bütçe ile Nvidia tarafından alabileceği en mantıklı kart muhtemelen 4060 ti 16 GB olurdu. 4070 daha güçlü ama herkes sistemini sadece oyun için kullanmıyor. Üstelik kasa için seçtiği diğer parçalarda güzel, fiyatı düşürmek için kalitesiz parçalar seçilmemiş.

Sistem için bütçem 40k, önerdiğiniz ekran kartı en ucuzu 35k.

4070 Super'in en ucuzu nasıl 35k nereden bakıyorsun sen. 25k ya bulunabilir. Ya da civarlarında.

Pazarlıkla düşer sen şişirdiklerine bakma, genelde ölücüler için bir tık yüksek yazıyorlar ki adam 16 yazınca 15 teklif etmesinler. Ben 2.elden 3090 alınması taraftarıyım.

2. elden 3090 4070 Super yerine tercih edilir mi?

Önceliği VRAM'i yüksek modeller, 4070 Ti Super'e bakmışım. 12 GB VRAM düşük kalıyor.

Kalmayacağını düşünüyorum. Ama gidipde 4060 Ti'lı bir sistemi 40k ya almak aşırı ama aşırı saçma bir şey.

Ben sadece 4060Tİ a alternatif önerdim, hem kas gücü olarak hemde VRAM olarak hayvan gibi kart. Eksisi güç tüketimi.
alınır mı yani? test videosunu koydum aynı performans var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

alınır mı yani?
Niye alınmasın ki? eğer Frame Generation dersen, modla ona herkes sahip oldu. Eski albenesi yok. 3090 ın eksisi dediğim gibi trafo olması :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pazarlıkla düşer sen şişirdiklerine bakma, genelde ölücüler için bir tık yüksek yazıyorlar ki adam 16 yazınca 15 teklif etmesinler. Ben 2.elden 3090 alınması taraftarıyım
Çok araştırdım fakat mining için kullanılmamış olanını bulamadım. Kullanmadım diyene de çok güvenemiyorum. Model eğitirken zorlayacağım için mümkün olduğunca ömrü yüksek kart olması önemli benim için.
2. elden 3090 4070 Super yerine tercih edilir mi?

Kalmayacağını düşünüyorum. Ama gidipde 4060 Ti'lı bir sistemi 40k ya almak aşırı ama aşırı saçma bir şey.
LLM modelleri kullanımı, yüksek çözünürlüklü görsel üretimi, lora kullanımı için ne kadar yüksek vram olursa o kadar verim alınıyor. Oyun, hız performansının dışında Vram önceliğim var.

Geri
Yukarı