RTX 4070 Ti sistem mavi ekran vermeye başladı

Berat Bozbulut

Hectopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://disk.yandex.com.tr/d/8qAYkblSWVeeBA
RAM
32 GB Corsair RAM.
SSD veya HDD modeli
990 pro 1 TB
Ekran kartı
RTX 4070 Ti
Anakart
ASUS Prime 620mk
Farem galiba bozulmaya yaklaşmıştı. Ondan dolayı gidip geliyordu hızlı hareketlerde vs. kablo sürtünmesinden mi diye kontrol ettim. Ondan kaynaklı değil. Valorant'tayken geçen gün mouse gitti tekrar ve mavi ekran yedim direkt. Sonrasında PC yeniden başlatıldı. Birkaç kez yaşandı mouse farklı USB portuna taktım takılma bayağı azaldı fakat mouse düzgün çalışıyorken bile mavi ekran yemeye başladım. Valorant'ta denk geldi genel olarak ve sistem daha sesli çalışıyor eskisine göre. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücülerini temizleyip yeniden kurun.

2024-04-27_13-39-25.png

Ekran kartı sürücülerini temizleyip yeniden kurun.

Eki Görüntüle 2179818

Sonuca nasıl vardınız?

Farem galiba bozulmaya yaklaşmıştı. Ondan dolayı gidip geliyordu hızlı hareketlerde vs. kablo sürtünmesinden mi diye kontrol ettim. Ondan kaynaklı değil. Valorant'tayken geçen gün mouse gitti tekrar ve mavi ekran yedim direkt. Sonrasında PC yeniden başlatıldı. Birkaç kez yaşandı mouse farklı USB portuna taktım takılma bayağı azaldı fakat mouse düzgün çalışıyorken bile mavi ekran yemeye başladım. Valorant'ta denk geldi genel olarak ve sistem daha sesli çalışıyor eskisine göre. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartından olduğunu nerden düşündünüz?

Bu hata NVIDIA sürücülerindeki bir sorunu işaret eder.

Eki Görüntüle 2180585

Sorun çözülmedi Valorant'tan önceki sefer alt F4 çektiğimde mavi ekran yemiştim. İşlemleri uygulayıp tekrar denedim Valorant oynarken sıkıntı yoktu tekrar alt F4 atınca mavi ekran yedim.

Bu hata NVIDIA sürücülerindeki bir sorunu işaret eder.

Eki Görüntüle 2180585

Bu sefer mavi ekran da gelmedi direkt cızırtı sesi gelip yeniden başlatıldı PC.

Son düzenleme:
Bu testi yapın. Test sırasında PC kapanır ya da restart atarsa PSU sorunlu demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı