RX 590 Wattman Ayarları Geri Yüklendi Sorunu

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar geçenlerde şu linkteki konuyu açmıştım RX590 Special Edition görüntü birden gidiyor - Technopat Sosyal. Bu konuda da yazdığı gibi oyun oynarken görüntü ve ses birden gidiyor, reset atmadığım sürece düzelmiyordu bilgisayar. Olay Görüntüleyicisi'nde bu sorunun ismi "Kernel Power 41 (63)" olarak geçiyordu. 5 dakika evvel gene bu sorunu yaşadım, bu sorunu yaşadığımda reset atıyordum ve gene oynamaya devam ediyordum, gene aynı sorun oluşuyordu. Ama bu sefer reset attığımda ekranın sağ tarafında İngilizce olarak 'WattMan ayarları geri yüklendi' yazısıyla karşılaştım. Normalde bu yazı çıkmıyordu ama şimdi çıkmaya başladı. Aklıma herkesin bahsettiği şu WattMan sorunu geldi. Bu kartı yarın söküp garantiye göndermeyi düşünüyorum ama size de bir sormak istiyorum. Bu hatanın kaynağı nedir, nasıl çözülür? Benim düşüncem aşırı voltaj çekmesi. Voltaj düşürmeyi denedim ama kartımın ASIC Quality yüzdesi %69.1 yani bu ASIC Quality silikon şansı oluyor sanırım. 5 voltajdan fazla düşüremiyorum kartı. Bu sorun 30 dakika ila 1 saat arasında kart yük altında çalıştığında meydana geliyor arkadaşlar. Kartın en serin sıcaklığı 70, en üst sıcaklığı 77 derece benim gördüğüm.

12345.jpg

Son düzenleme:
Bakalım göreceğiz. Umarım değilimdir 🥴
Kardeşim ne fanboy çıktınız size. mis gibi kart işte. Nesini beğenmiyorsunuz? Sana bozuk yollamışlar diye AMD yi yerin dibine soktun ayıptır yahuu. Şaka şaka hemen sövmeyin 😅
Benim bütçem gtx1660ti ya yetseydin alırdım. Garip bir şekilde benim sorunum ortadan kalktı. Özellikle son gelen adrenalin 2020 güncellemesiyle oyunlarda yaşadığım ani FPS dropları tamamen ortadan kalktı. iyice stabil hale geldi. Ama yine de kart soranlara Nvidia öneriyorum."Niye senin kartında bir sorun mu var" diye soruyolar. Yok ama siz almayın diyorum. Madem sorun yok niye önermiyorsun diyolar😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı