Ryzen 2400G Sistemin Mavi Ekran Hatası

Kadirr5

Hectopat
Merhaba;

Sistemi geçen hafta topladım, normal video izlerken sorun yok fakat YouTube üzerinden video izlemeye başlayınca sık sık 'Video TDR Failure' hatası vermekte ya da hata vermeden ekran kararıp bazen de sadece donmaktadır ve yeniden başlatmadan düzelmiyor bazen bunu mavi ekran olarak veriyor.

Bir de dün bilgisayarıma USB kablo ile telefondan internete bağladıktan sonra nedenini bilmiyorum 'Tthread stuck in device driver' hatası verdi.
İşlemci sıcaklığı boşta 22-25 derece oyunlarda %100 GPU kullanır iken en fazla 50 dereceyi gördüm.

FPS kalitesi ilk zamanlar çok düşüktü şu an Call of Duty Advanced Warfare en düşük 60-90 FPS arası oynatıyor

Ryzen R5 2400G
2x4 GB 2400 MHz RAM
  • BIOS Type:AMI
  • BIOS Date:January 22nd, 2018
  • BIOS ID:3803
  • BIOS OEM:3803
  • Chipset:AMD 15D0 rev 0
  • SuperIO:Unknown
  • Make/Model efault string PRIME A320M-E
https://biosagentplus.com/result/21e936e90d785c69059104def7bb23ac#

Dün geçe bilgisayarı Call of Duty Advanced Warfare 60 FPS verdiği bir ekranda açık bıraktım, arka planda media player ile bir video açıp tekrar seçeneğini açtım ve 3 farklı tarayıcıyı daha açıp oyun ekranına gelip yaklaşık 10 saat açık bıraktım, döndüğümde yine aynı FPS'de ve sıcaklık en fazla 48 görmüştü.

Güncel olmayan bir şey göstermiyor sorun neden olabilir, son olarak bilgisayardaki hataları düzeltecek bir program var mıdır ya da sorunu bulabilecek?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

konu güncel yardım edin

Son düzenleme:
Hala bi gelişme yok sanırım ☺
Hocam uzun zaman olmuş. Hâlâ yaşıyorsanız sorunu çözüp çözemediğinizi öğrenebilir miyim ? Aynı hatayı alıyorum, RAM'lerimi 3000 aldım, sonra 3200 ile değiştim üzerine para verip. Şuan 2133 MHZ'de çalıştırmak zorunda kalıyorum. Koskoca asus sorunu hâlâ düzeltemedi galiba.

Hocam uzun zaman olmuş. Hâlâ yaşıyorsanız sorunu çözüp çözemediğinizi öğrenebilir miyim ? Aynı hatayı alıyorum, RAM'lerimi 3000 aldım, sonra 3200 ile değiştim üzerine para verip. Şuan 2133 MHZ'de çalıştırmak zorunda kalıyorum. Koskoca asus sorunu hâlâ düzeltemedi galiba.
Düzeltildi diye biliyorum hocam BIOS güncellemesini yap.

1584009133184.png

Görev yöneticisinde belleklerim 1333 MHz'de çalışıyor gözüküyor, bu normal mi?

Geri
Yukarı