Ryzen 5 5500U sistem için Windows 10 vs Windows 11

Ryzen kullanıyorsanız TDP yi UXTU kullanarak arttırmanızı öneririm performansa etkisi var dahili grafik olduğu için, ama bir cooling pad öneririm biraz normalden fazla ısınır ama tehlikeli bir dereceye ulaşmaz yine de diye düşünüyorum
Konuyla ilgili araştırma yapayım hocam güzel bilgi teşekkür ederim.

Muhtemelen öyle yapacağım hocam çünkü 23H2 gelecek biraz daha sisteme yazılım entegre ediliyormuş kaynak tüketimi ne kadar az olursa o kadar iyi kanımca.

Windows 10 işinizi görür bence. İkisini de deneyebilirsiniz sisteminiz güzel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum Intel HD 2000 yok bu cihazda.
Hocam bu değerleri ben cs go da alıyorum :D inanasım gelmedi ama meraklandım şimdi nasıl elde edebilirim diye

o zaman dediğim gibi TDP yi arttırın hocam, arkadaşın attığı test videosunda işlemci 25W tdp ile çalışıyor, stok tdp 15w sizde de böyledir
Biraz araştırayım hocam ben tekrar dönerim.

o zaman dediğim gibi TDP yi arttırın hocam, arkadaşın attığı test videosunda işlemci 25W tdp ile çalışıyor, stok tdp 15w sizde de böyledir
Hocam cooling padden kastınız stand soğutucu sanırsam. Merak ettiğim acaba Lenovo V15 ergonomisine soğutucu stand uygun mudur? Bazı cihazlarda örneğin Matebook'um vardı ve cihazın alt kısmında zeminden biraz yükseklik sağlamamın soğutucudan daha faydalı olacağını falan söylüyorlardı. Bunda da aynı şekil olabilir mi ya da soğutucu daha mı iyi olur?

Biraz araştırayım hocam ben tekrar dönerim.

Hocam cooling padden kastınız stand soğutucu sanırsam. Merak ettiğim acaba Lenovo V15 ergonomisine soğutucu stand uygun mudur? Bazı cihazlarda örneğin Matebook'um vardı ve cihazın alt kısmında zeminden biraz yükseklik sağlamamın soğutucudan daha faydalı olacağını falan söylüyorlardı. Bunda da aynı şekil olabilir mi ya da soğutucu daha mı iyi olur?
Hocam siz bir test edin soğutucusuz. MSI Afterburner ile de derecelere bakarsınız 85+ derece üstünü pek sağlıklı bulmam ve tehlikelidir

Hocam siz bir test edin soğutucusuz. MSI Afterburner ile de derecelere bakarsınız 85+ derece üstünü pek sağlıklı bulmam ve tehlikelidir
70-75 derece arası herhangi bir sorun teşkil etmez sanırım. Normalde ben oyun oynadığım sıralarda (görev yöneticisinden baktığımda) 60 derece üstüne pek çıkmıyor bu haliyle. Fan sesi performans moduna göre artıp azalabiliyor tabi.

70-75 derece arası herhangi bir sorun teşkil etmez sanırım. Normalde ben oyun oynadığım sıralarda (görev yöneticisinden baktığımda) 60 derece üstüne pek çıkmıyor bu haliyle.
Bakımını yaparsanız pek sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı