Ryzen 5 5500U sistem için Windows 10 vs Windows 11

70-75 derece arası herhangi bir sorun teşkil etmez sanırım. Normalde ben oyun oynadığım sıralarda (görev yöneticisinden baktığımda) 60 derece üstüne pek çıkmıyor bu haliyle. Fan sesi performans moduna göre artıp azalabiliyor tabi.
70-75 derece bir sorun teşvik etmez normal derecelerdir, arkadaşın da dediği gibi bakımını yapın düzenli olarak bir sorun olmaz

Ryzen controller da böyle ekranım var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    35 KB · Görüntüleme: 22
Hocam uxtu ile presets sekmesinden balanced seçiniz, ayarlardan ise Auto re-apply in açık olduğundan emin olun.

Hocam soğutucu sipariş ettim de söylediğiniz presets kısmından balanced yerine Extreme seçsem nasıl olur?
Bir de bu ayarları yaptıktan sonra başka bir ayar yapmama gerek var mı TDP arttırma voltaj yükseltme vs? Ve uxtu yu kapatabilir miyim yoksa açık mı kalması lazım?

Hocam soğutucu sipariş ettim de söylediğiniz presets kısmından balanced yerine Extreme seçsem nasıl olur?
Bir de bu ayarları yaptıktan sonra başka bir ayar yapmama gerek var mı TDP arttırma voltaj yükseltme vs? Ve uxtu yu kapatabilir miyim yoksa açık mı kalması lazım?
UXTU açık kalmalı hocam, zaten presetlerden balanced seçtiğiniz zaman TDP 25W yükselecektir. Extreme önermiyorum çünkü balanced seçeneğinden bir farkı yok TDP 30W yapıyor ama büyük bir fark yok hem laptopun daha çok ısınmasına sebep oluyor.

Geri
Yukarı