S23 Ultra vs iPhone 14 Pro vs 14 Pro Max

Bütçe
42000

Montyxss

Centipat
Bu üç telefondan birini alacağım. Fakat IP 14 Pro'nun on kamerası kötü diye duydum, 14 Pro kullananlar düşüncelerini yazarsa sevinirim. Ayrıca IP14 Pro'nun bataryası 1 günü çıkarır mı? S23 Ultra 5 yıl çıkarır mı? Bende S8 var, 5 yıldır kullanıyorum ilk açıldığında ve arada donuyor. Fakat abimdeki 8 Plus'ta böyle bir sorun yok, yeni nesil Android işlemcisi eskisi gibi midir yoksa düzelmiş mıdır? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu kadar üst düzey cihaz alıyorsanız iOS mu Android mi sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor. Çünkü iki cihazın da neredeyse her konuda en iyiler olduğu bir gerçek. (S23 Ultra/14 Pro Max)
Ve 14 Pro bataryası bir günü çıkarır. S23 Ultra da 5 yıl götürür.

Pro'nun ön kamerası kötü değil. İki cihazın işletim sistemi gereği kendisine göre artısı eksisi var. Bunlar size kalmış ama 5 yılda S23 Ultra donma veya kasma yapmaz. S23 serisi bence Samsung'un yaptığı en iyi seri. İşlemci de çok iyi. Bunların haricinde hangi cihazı alırsanız alın keşke ötekini alsaydım dedirtmez donanımlar burada ayrım işletim sistemi farkından çıkıyor. İki cihaz arasındaki bariz fark ise ikinci eldeki değer düşüşü. 5 yıldan fazla kullanacaksanız bu da çok kafanıza takacağınız bir şey değil.

S serisi S10'dan itibaren kronik sorunlarından kurtuldu. Özellikle S23 serisi çok başarılı donanım konusunda, takılma donma olmadan 5 yıl rahat kullanırsın. 42 bin liraya 14 Pro nasıl alacaksın ayrıca?

Bu üç telefondan birini alacağım. Fakat IP 14 Pro'nun on kamerası kötü diye duydum, 14 Pro kullananlar düşüncelerini yazarsa sevinirim. Ayrıca IP14 Pro'nun bataryası 1 günü çıkarır mı? S23 Ultra 5 yıl çıkarır mı? Bende S8 var, 5 yıldır kullanıyorum ilk açıldığında ve arada donuyor. Fakat abimdeki 8 Plus'ta böyle bir sorun yok, yeni nesil Android işlemcisi eskisi gibi midir yoksa düzelmiş mıdır? Yorumlarınızı bekliyorum.

14 Pro kullanıyorum. Ön kamerası kalite olarak iyi. Bataryası 1 günü rahat çıkartıyor. Üç cihazda kalite olarak çok iyi. Hangisini alırsan al pişman olmazsın.

S23 Ultra’nin arka kamera paketi, SoC, pil, panel ve amiral gemisi hissiyati avantaji var. 14 Pro’nun ise on kamerasi ve ekranda peak nitsi daha iyi. Apple ekosistemine ihtiyacin yoksa S23 Ultra daha iyi bir tercih olur.

S serisi S10'dan itibaren kronik sorunlarından kurtuldu. Özellikle S23 serisi çok başarılı donanım konusunda, takılma donma olmadan 5 yıl rahat kullanırsın. 42 bin liraya 14 Pro nasıl alacaksın ayrıca?
yurt dışından

S23 Ultra’nin arka kamera paketi, SoC, pil, panel ve amiral gemisi hissiyati avantaji var. 14 Pro’nun ise on kamerasi ve ekranda peak nitsi daha iyi. Apple ekosistemine ihtiyacin yoksa S23 Ultra daha iyi bir tercih olur.
Samsung ekosistemi zaten halihazırda var, en mantıklısı s23 ultra olacak herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı