iPhone 14 Pro Max vs S23 Ultra

mysterioxx

Hectopat
Daha fazla  
Yeni telefon alacağım ama S23 Ultra ve 14 Pro Max arasında kaldım. Hangisi daha iyi? Yurt dışı alacağım için hangisini önerirsiniz IPhone'lere IMEI olmuyor S23 Ultra kayıtsız kullanacağım kapandığı yerde IMEI atılması gibi bir durum oluyormuş. Hangisini önerirsiniz?

S23 ultrayı tavsiye ederim.

S23 Ultra gereksiz tek özelliği kalemi var.
Alırsan S23 Plus al aynı özellik. Tek fark kalem.
Ama bütçe yetiyorsa düz S24 almanı öneririm.

S23 Plus'tan tek artısının kalem olduğunu düşünüyorsan arkadaşa tavsiye verme hocam.
5000MAH batarya, 2K 6.8 inch ekran, 10X optik Zoom. S23 ve S23 Plus ile ana kameraları da bir değil. DxOMark puanlarını kıyaslayabilirsin.
Ben konu sahibine 26.000TL'ye kapalı kutu yurt dışı S23 Ultra almasını tavsiye ederim. Bugün alsa 16 ay kayıtsız kullanabilir. Server kaydı da 5000TL zaten. Ben öyle yapmıştım.

S23 Ultra gereksiz tek özelliği kalemi var.
Alırsan S23 Plus al aynı özellik. Tek fark kalem.
Ama bütçe yetiyorsa düz S24 almanı öneririm.

Yurt dışı olduğu için çift simlerde bildiğim kadarıyla 8 ay kullanma hakkı var yeni yılda bu sıfırlanıyor diye biliyorum kalan 4 ay için IMEI atılması mümkün mü uygulama ve güncellemelerde sıkıntı olur mu?

Ben 14 Pro seçtim aynı ikilemde kalarak. Bunda boyut da önemli kriterdi 14PM ile S23U ikisi de büyük. Tercih sizin bu durumda. 14 Pro ve 14 Pro Max S23U'dan daha başarılı benim gözümde kamera daha doğal çekimler yapıyor, dinamik ada var vs bu kriterlerden dolayı. Tabii keyfe keder kriterler.

Yurt dışı olduğu için çift simlerde bildiğim kadarıyla 8 ay kullanma hakkı var yeni yılda bu sıfırlanıyor diye biliyorum kalan 4 ay için IMEI atılması mümkün mü uygulama ve güncellemelerde sıkıntı olur mu?

Android cephesinde sorun yok. Buraya malum yöntemi yazarsam yasa dışı olduğu için uyarı yiyorum. iPhone alırsanız son 4ay arama yönlendirme ile kullanacaksanız mecburen.

S23 Ultra daha iyi olabilir. Bütçeniz yetiyorsa S24 tavsiye ederim de iPhone'un da çok bir olayı yok. Sadece iOS işletim sistemi var, onun haricinde bazı yerlerde zaten telefonun belli bir adı olduğu için tam tersine kısıtlı özellik ekliyorlar.

Geri
Yukarı