S23 Ultra vs iPhone 14 Pro vs 14 Pro Max

Bütçe
42000
Kayıt ücreti ödeyeceksin o halde
s23 ultra alacağım zaten, 8 ay kullandıktan sonra telefonu kapatırım. En kötü 4 ay s8le devam

Pro'nun ön kamerası kötü değil. İki cihazın işletim sistemi gereği kendisine göre artısı eksisi var. Bunlar size kalmış ama 5 yılda S23 Ultra donma veya kasma yapmaz. S23 serisi bence Samsung'un yaptığı en iyi seri. İşlemci de çok iyi. Bunların haricinde hangi cihazı alırsanız alın keşke ötekini alsaydım dedirtmez donanımlar burada ayrım işletim sistemi farkından çıkıyor. İki cihaz arasındaki bariz fark ise ikinci eldeki değer düşüşü. 5 yıldan fazla kullanacaksanız bu da çok kafanıza takacağınız bir şey değil.
Hocam bu ikinci el olayını pek anlamadım ben, S23 Ultranın ikinci elleri sifirindan daha pahalı satılıyor?😁 Yoksa bu 2-3 yıl sonrası için mi geçerli?

Son düzenleme:
s23 ultra alacağım zaten, 8 ay kullandıktan sonra telefonu kapatırım. En kötü 4 ay s8le devam

Hocam bu ikinci el olayını pek anlamadım ben, S23 Ultranın ikinci elleri sifirindan daha pahalı satılıyor?😁 Yoksa bu 2-3 yıl sonrası için mi geçerli?

Apple harici cihazlar ikinci elde daha hızlı değer kaybediyor.

Eskidendi o artık butik ürünler bile sıfırından pahalıya satılıyor, çünkü herkesin çok paraya ihtiyacı var çünkü kimsenin yoğurdu ekşi değil çünkü herkesin malı çok değerli.
Katiliyorum. Su an 2. elde Apple urunlerinin tek artisi hizli satabilmesi, bunun disinda gayet S21, S22, S23 gibi modeller sifir fiyatina yakin satiliyor 2. elde.

Eskidendi o artık butik ürünler bile sıfırından pahalıya satılıyor, çünkü herkesin çok paraya ihtiyacı var çünkü kimsenin yoğurdu ekşi değil çünkü herkesin malı çok değerli.

2 yıl sonra S23 Ultra ile 14 Pro'nun ikinci el fiyatı aynı olmayacak çünkü Apple sürekli kura bağlı fiyat güncellemesi yapıyor. Diğer firmalar bu kadar yapmıyor. Samsung TR'ye özel fiyatlandırma çekiyor mesela.

Bu yil su andan ihtibaren hat takarsan kapanmaz. Seneye Agustos ayinda kapanir.

2 yıl sonra S23 Ultra ile 14 Pro'nun ikinci el fiyatı aynı olmayacak çünkü Apple sürekli kura bağlı fiyat güncellemesi yapıyor. Diğer firmalar bu kadar yapmıyor. Samsung TR'ye özel fiyatlandırma çekiyor mesela.

Bu güzel bir şey bence ekonomisi helak olmuş bir ülkede bunu yapıyorlar, Samsung bunu yapmasa insanlar telefon sahibi olamayacak çinliler bile yüksek fiyat çekiyor artık.

Resmen son kale Samsung oldu bu da düşerse artık insanlar tuşlu telefona geçecek, talep olunca tuşlu telefonlarda sağlam zam yer, sonrası dumanlaşma olur 👍

Bizim ülkede bir şeye talep olmaya gele

Yeni konular

Geri
Yukarı