S23+ vs S24

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Şu an mevcut cihazım S21 ancak model yükseltmeyi istiyorum. Kafamda aynı fiyatta 2 seçenek var S23+ veya S24. Ekrana boyutuna bakmaksızın pil karşılaştırmasında her ne kadar eşit gözükseler de arada 700 mAh'lik bir pil farkı var, özellik bakımından S23+ daha iyi duruyor gibi ancak S24'ü de Snapdragon 8 gen 3 olarak alma ihtimali olursa o da düşündürüyor. Sizce hangisi daha mantıklı olur?

Karşılaştırma linki:
Samsung Galaxy S23+ - Samsung Galaxy S24 Karşılaştırması - Epey

S24'ün Türkiye modellerinde sadece S24 Ultra S8 gen 3 alacak. Diğerleri Exynos işlemci kullanacak.
O zaman almanın hiçbir manası kalmadı gibi, SD 8 gen 2 ile aradaki 2 çekirdek farkına değeceğini sanmıyorum.

Ama bu siteye göre de aradaki farka değecek gibi de görünüyor, bayağı kararsız kaldım.

özellik bakımından S23+ daha iyi duruyor.
Ne açıdan iyi duruyor? CPU olarak S24 daha güçlü, kamera ve ekran olarak da daha iyi cihaz ve de 7 yıl OS desteği alacak.

E2400 şimdilik umut verici gözüküyor. Yalnız şimdi almanı önermem piyasaya çıksın nasıl olduğunu görelim öyle karar ver.

Şimdi değil 1-2 ay sonra almayı planlıyorum gibi.
1-2 aya kadar Exynos'un nasıl performans vereceği belli olur diye düşünüyorum. Eğer vaat ettiği şeyi sunarsa S23+'ın tek avantajı ekran büyüklüğü olur. Bu durumda da S24 daha mantıklı olacaktır.

Ne açıdan iyi duruyor?
45W desteklemesi, video çekimlerinde daha fazla çözünürlük seçeneği sunması ve bazı servis uygulamaları konusunda daha fazla şey sunması gibi. Ayrıca kameraları aynı hatta S23+ biraz daha iyi gibi dikkatli bakın. S24'ün tek artısı işlemci.

Ayrıca kameraları aynı hatta S23+ biraz daha iyi gibi dikkatli bakın.
Daha fazla çözünürlük desteği sunduğu yok S23+ modelinin. Ana kamera olarak S24 daha iyi ve de 4K 120 FPS desteği de var ek olarak. İkincisi sensör olarak da farklı modeller. Kameraları aynı falan değil, aynı olsaydı bile işin içinde ISP faktörü. Her şekilde kamera olarak S24 daha iyi sonuç verecek.

Daha fazla çözünürlük desteği sunduğu yok S23+ modelinin. Ana kamera olarak S24 daha iyi ve de 4K 120 FPS desteği de var ek olarak. İkincisi sensör olarak da farklı modeller. Kameraları aynı falan değil, aynı olsaydı bile işin içinde ISP faktörü. Her şekilde kamera olarak S24 daha iyi sonuç verecek.
Size cevap vermeyeceğim, resmen kin kusuyorsunuz. Telefondan iyi anlasanız bile üslubunuz agresif.

Yeni konular

Geri
Yukarı