Elektronik Samsung Odyssey OLED G9 49" 0,03 ms 240 Hz monitör 32.243 TL

EveryByte

Picopat
Daha fazla  

Hangi "fabrikatör gamer" ın ilgisini çeker bilmiyorum ama şu anki fiyatı tüm zamanların en düşük seviyesi.

Tüm özellikler için epey linki.

Bir de bunun Smart TV siz hali var o da en son 30.6klara düşmüş.

Sakın almayın. Bu monitörün birçok hatası mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunlar çıkabilen bir model olmasına rağmen kesinlikle "Sakın almayın" denecek kadar problemli bir model değil. Özellikle bu fiyata diğer seçenekler incelendiğinde gayet iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Vatan'ın iade/garanti durumu nasıldır çok aşina değilim ama bir sorun çıkarsa mağdur etmezler herhalde. 2 yıldır G9 Neo (MiniLED 49") kullanıyorum ve o da çok problemli bir modeldi, ben aldığımda firmwarelerle bu sorunların çoğu çözülmüştü ve ufak tefek sorunlar haricinde keşke almasaydım dedirtecek hiçbir şey yaşamadım ve çok memnunum. Bence iyi bir fırsat. Amerika'da bile 1100-1200 dolar en ucuz fiyatı sanırım, ki bu vergi hariç.

Yalnız sadece oyun/entertainment için alacaksanız öneririm, bu da tüm OLEDler için geçerli zaten. Ekranda uzun süre statik görüntüler olacaksa ve iş için kullanacaksanız OLED çok iyi bir seçenek değil. Ama bunun dışındaki her şey için de bana göre en iyi seçenek.

Sorunlar çıkabilen bir model olmasına rağmen kesinlikle "sakın almayın" denecek kadar problemli bir model değil. Özellikle bu fiyata diğer seçenekler incelendiğinde gayet iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Vatan'ın iade/garanti durumu nasıldır çok aşina değilim ama bir sorun çıkarsa mağdur etmezler herhalde. 2 yıldır G9 Neo (MiniLED 49") kullanıyorum ve o da çok problemli bir modeldi, ben aldığımda Firmware'lerle bu sorunların çoğu çözülmüştü ve ufak tefek sorunlar haricinde keşke almasaydım dedirtecek hiçbir şey yaşamadım ve çok memnunum. Bence iyi bir fırsat. Amerika'da bile 1100-1200 dolar en ucuz fiyatı sanırım, ki bu vergi hariç.

Yalnız sadece oyun/entertainment için alacaksanız öneririm, bu da tüm OLED'ler için geçerli zaten. Ekranda uzun süre statik görüntüler olacaksa ve iş için kullanacaksanız OLED çok iyi bir seçenek değil. Ama bunun dışındaki her şey için de bana göre en iyi seçenek.

Hocam 10 gündür monitör bakıyorum, evden remote çalışıyorum yani benim istediğim hem günlük işlerimi göreceğim hem de akşamları oyun oynayacağım bir monitör. OLED için bazıları bir şey olmaz diyor bazıları sıkıntı yaşarsın diyor. Tahmini günlük 7-8 saat açık olacak monitörüm sizce OLED alınır mı? Onun haricinde mini LED almayı düşündüm fakat Türkiye şartlarında çok az MiniLED monitör var.

Benim bulduğum birkaç model var MiniLED olarak.

1- Lenevo mini led 34 inç

2-Samsung 32 inç miniled

3-Samsung 49 inç miniled

OLED olarak da.

1-Samsung 34 inç oled

Bunlar harici 4K

1-Samsung 32 inç 4k

Yani sizi bulmuşken benim sorum şu aslında günlük kullanım için OLED hiç önermez misiniz? Önermez iseniz mini LED olarak Lenovo sizce iyi bir monitör müdür? Bir de 49 inc monitör acaba çok fazla büyük gelir mi benim masam 60*120 cm. Cevap verirseniz çok sevinirim :)

1 yıldır 49 inç monitörlerin atası olan CRG9'u kullanıyorum. Kesinlikle deneyim açısından benzersiz.
Bir de 49 inc monitör acaba çok fazla büyük gelir mi benim masam 60*120 cm. Cevap verirseniz çok sevinirim :)
Monitör(49 inç) 120 CM'den birazcık daha uzun.

1 yıldır 49 inç monitörlerin atası olan CRG9'u kullanıyorum. Kesinlikle deneyim açısından benzersiz.

Monitör(49 inç) 120 CM'den birazcık daha uzun.
Hocam 120 cm olması benim için problem olmaz masamın sağı solu boş sadece derinlik olarak 60 cm olduğu için acaba çok yakın mı kalırım. 70-80 cm gibi bir derinlik olucak monitör ile kafam arasında :D Yada 49 inç hayalinden vazgeçip 34 inç ultrawide mı almalıyım işte bu seferde günlük kullanım ve oyun için kullanıcak düzgün bir 34 inç bulamadım bi tek o koyduğum lenovo var ama onun hakkında da düzgün bir inceleme bulamadım. Yada sizce oled panel günlük kullanım açısından mantıklı olur mu ?

Proke hocam oled monitör kullanırken windows masaüstü ve oyunlardaki sabit görüntüleri mümkün olduğunca devre dışı bırakmak gerekiyor aksi takdirde çok yüksek ihtimalle oled ekran yanığı oluşacaktır. Bu yanık günlük kullanımı çok etkilemeyecektir ama bu kadar para verdikten sonra çok rahatsız edici bir monitör olacaktır size ve 2. El satmak isterseniz satamazsınız. Bende oled tv kullanıyorum ve evden çalışıyorum. Pc de va ve ips panel 2 farklı monitör kullanıyorum. Bu iki monitörü satıp 49” monitör alırım, ekranı ikiye bölüp hem iş hem de oyun olarak kullanabilir miyim diye bir düşüncem var ama ne kadar oled ekranı tvde çok beğensemde, monitör olarak bize pek uygun değil gibi. Ben hem yazılım hem test gibi farklı işlerde çalışıyorum, ekranda bazen saatler boyunca yazılar sabit kalmak zorunda oluyor o yüzden %90 yanıklar oluşacaktır. Dediğin gibi miniled tercih edilebilir. Tüm yazdıklarım deneyim değil araştırmalarım sonucu vardığım senaryolar bu arada. Oled ekran tv almak için 7-8 ay araştırdım. İş için oled kullanan kişiler varsa deneyimlerini paylaşırlarsa daha iyi sonuçlara varabilirsin bu arada.

Hocam 10 gündür monitör bakıyorum, evden remote çalışıyorum yani benim istediğim hem günlük işlerimi göreceğim hem de akşamları oyun oynayacağım bir monitör. OLED için bazıları bir şey olmaz diyor bazıları sıkıntı yaşarsın diyor. Tahmini günlük 7-8 saat açık olacak monitörüm sizce OLED alınır mı? Onun haricinde mini LED almayı düşündüm fakat Türkiye şartlarında çok az MiniLED monitör var.

Benim bulduğum birkaç model var MiniLED olarak.

1- Lenevo mini led 34 inç

2-Samsung 32 inç miniled

3-Samsung 49 inç miniled

OLED olarak da.

1-Samsung 34 inç oled

Bunlar harici 4K

1-Samsung 32 inç 4k

Yani sizi bulmuşken benim sorum şu aslında günlük kullanım için OLED hiç önermez misiniz? Önermez iseniz mini LED olarak Lenovo sizce iyi bir monitör müdür? Bir de 49 inc monitör acaba çok fazla büyük gelir mi benim masam 60*120 cm. Cevap verirseniz çok sevinirim :)
Hocam bence 120cm bu monitör için sıkıntılı. Ama siz daha çok derinliği sormuşsunuz sanırım, 60cm yeterli bence, benim masamın derinliği de 65cm ve memnunum. İleride yeni masa veya monitör standı almayı da düşünebilirsiniz.

Günlük 7-8 saat bence OLED için riskli olabilir ama alınabilecek önlemler var: başlat çubuğunu otomatik gizle yaparsınız, günlük işlerinizi görürken parlaklığı olabildiğince kısık kullanırsınız oyun oynarken açarsınız (HDR mükemmel bir deneyim olacak, emin olabilirsiniz), ekran koruyucu kullanırsınız. Yurtdışında 2 yıl burn-in garantisi veriyorlar o yüzden daha rahat alıyorlar oled monitörleri insanlar ama Türkiye'de böyle bir uygulama var mı bilmiyorum (sanmıyorum). Kısacası gerekli önlemleri alırsanız mükemmel bir oyun deneyimi yaşatabilecek bir monitör. Reddit üzerinden de yorumları inceleyebilirsiniz.

Diğer attığınız monitörler için, G9 Neo MiniLed'i tercih edebilirdim (tek sebebi remote çalışıyor olmanız, yoksa bende G9 Neo olsa da OLED'i tercih ederim) ama o da 8bin ₺ daha pahalıyken G9 OLED daha cezbedici bence. Garanti konusunda bir konuşun isterseniz, yanma konusunda bir garanti veriyorlar mı diye.

Sıkıntı OLED yanığı değil. Tabii o da risk.
Samsung monitörlerin her birinde farklı farklı saçma sapan problemler var. Özellikle bu modelde bağlantı seçenekleri sorunlu.
Başka birçok sorunu var. Dikkat edin.

Geri
Yukarı