Şiddetli karın ağrısı

Merhaba. Arkadaşlar konuyu dalga geçmeden, ayiplamadan düzgünce okursanız sevinirim.

Senelerdir karın ağrısı çekiyorum. Ancak son zamanlarda çok aşırı arttı. Bazen saniyeler, bazen ise onlarca dakikayı bulan karın ağrılarım var. Bazen az, bazen ise yavaş yavaş girip sonlara doğru çok aşırı ağrıyor. Az ağrıdığında hap içip sıcak su koyarak çözüyorum ancak çok ağrıdığında hiçbir şey etki etmiyor.

Önce ağrı yavaş yavaş giriyor, ondan sonra belli bir noktada vücudumu kilitliyor. O sırada düşünebildigim tek şey karın ağrısı oluyor, ellerim ve kollarım karnıma doğru gidip tamamiyle kilitleniyor. Aynı şekilde bacaklarım da hareket edemez duruma geliyor. Ve en sonda tamamiyle kitleniyorum, o sırada eğer ağrı dinerse hafif düzeliyorum, dinmezse ağrının verdiği acı ile bağırıyorum.

Ağrı yavaş yavaş geçiyor ancak geçerken belirli aralıklarla çok şiddetli vuruyor.

Hastaneye her gittiğimizde gaz ağrısı deyip gönderiyorlar ancak gaz ağrısı olmadığına eminim.

Ağrım ne olabilir, çözümü derdi dermanı ne olabilir?
Ekleme: Bazen aniden hiç beklemediğim anda girebiliyor. Bazen karın ağrısı ile beraber ateş, kusma gibi de olabiliyor.
Geçmiş olsun efendim

Genel cerrahiye durumu izah et, ultrason görüntüsü falan da alsınlar.

Mesela ben de karın ağrısından çok çekiyordum, çıktığım doktor da karın ağrısı diyerek 2-3 ilaçla postalıyordu her seferinde, doktoru değiştirdim ve farklı tahlil ile mide gastriti durumunu yaşadığımı keşfettim.
Ultrason ve röntgen aldılar, temizdi. Ağrım varken değil yokken aldılar ama.
Hocam acile gitmeyin. Acil doktorları gün boyu ayakta olduğundan ve çok fazla hasta geldiğinden sizin şikayetinizi artık dinleyecek duruma gelemiyor, haliyle gaz sancısı olmuş deyip geçiştiriyor seni. Güzelce iyi bir hastaneden randevu al git seni bir incelesinler geç olmadan.
Tamam hocam. Yakın zamanda tekrar bilgilendirmeye çalışacağım.
İrritabl bağırsak sendromu (IBS), hassas bağırsak sendromu ya da spastik kolon isimleriyle de anılır. Toplumun yaklaşık %15'ini etkileyen yaygın bir rahatsızlıktır. Belirtileri karında kramp, ağrı, şişkinlik, gaz, ishal veya kabızlık ya da her ikisini içerir.
Bağırsak sendromu var demişlerdi.

Ultrason ve röntgen aldılar, temizdi. Ağrım varken değil yokken aldılar ama.

Tamam hocam. Yakın zamanda tekrar bilgilendirmeye çalışacağım.

Bağırsak sendromu var demişlerdi.

Hocam yaşın kaç? Bir de gittiğin işte güm boyu ayakta mısın ya da sürekli oturuyor musun?

@Webcam kullanan insan Tamam hocam huzursuz bağırsak sendromu işte siz de İBS var. Bende de var sadece gaz yapıyor başka bir şey yok. Bu hastalık genetik bir şey ama kesinlikle kötü bir şey değil sadece arada sırada ağrıya yol açıyor. Kimi insanda gaz, kimi insanda ishal kiminde de karın ağrısı falan yapıyor detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz.

Kesinlikle şunu almanızı öneririm. Trendyol, hepsiburada gibi yerlerden yorumları okuyun ne dediğimi anlarsınız.

Hocam yaşın kaç? Bir de gittiğin işte güm boyu ayakta mısın ya da sürekli oturuyor musun?
Ekim ayından beri çalışmıyorum. Eylül - Ekim arası da yarı okul yarı iş durumundayım. Ekim ayından beri okuyorum.
@Webcam kullanan insan Tamam hocam huzursuz bağırsak sendromu işte siz de İBS var. Bende de var sadece gaz yapıyor başka bir şey yok. Bu hastalık genetik bir şey ama kesinlikle kötü bir şey değil sadece arada sırada ağrıya yol açıyor. Kimi insanda gaz, kimi insanda ishal kiminde de karın ağrısı falan yapıyor detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz.

Kesinlikle şunu almanızı öneririm. Trendyol, hepsiburada gibi yerlerden yorumları okuyun ne dediğimi anlarsınız.

Hocam bende bazen günde 3 kez, bazen haftada 1 kez, bazen de aylarca yapmadığı oluyor ama.

Ekim ayından beri çalışmıyorum. Eylül - Ekim arası da yarı okul yarı iş durumundayım. Ekim ayından beri okuyorum.

Hocam bununla ilgili kesin bir bilgi var mı bilmiyorum ama gün boyu ayakta durman veya oturma pozisyonunda olman karın ağrısına sebebiyet verebilir. Biraz uzanman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı