Şiddetli karın ağrısı

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Sizin gibi benim de karnım çokça ağrıyordu ve acile gittiğimde hiçbir şey anlamıyorlardı. Ardından cerraha göründüğmde safra kesemde taş olduğu tespit edildi. Ameilyatımı oldum ve şu anda gayet iyiyim. Tekrardan size geçmiş olsun.

Aynı şey annemde de var endoskopi kolonoskopi ve diğer her şeyi yaptı ve doktorlar ne oldugunu cözemedi acaba ne bu cok kötü geciyor agrıları.

Bende de düzgünce tanı konmadı ibs olabilir dendi ve diyet yapmam söyendi 2-3 aydır diyet yapıyorum hiçbir şekilde bozmadım ama şu an bile kasık bölgesinde gaz sıkıştırıyor. Sabahları direkt ağrıyla uyanıyorum lavaboya girmeden de düzelmiyor. Diyetle gün içindeki gaz olayı biraz azaldı ama aman aman değil yine rahatsız ediyor.

Bende de düzgünce tanı konmadı ibs olabilir dendi ve diyet yapmam söyendi 2-3 aydır diyet yapıyorum hiçbir şekilde bozmadım ama şu an bile kasık bölgesinde gaz sıkıştırıyor. Sabahları direkt ağrıyla uyanıyorum lavaboya girmeden de düzelmiyor. Diyetle gün içindeki gaz olayı biraz azaldı ama aman aman değil yine rahatsız ediyor.

Aynı şey oluyor bir şey yememesine ragmen bile oluyor en son bir doktor gıda intoleransı olabilir mi dedi cözemiyorlar vallahi doktorlar.

Aynı şey oluyor bir şey yememesine ragmen bile oluyor en son bir doktor gıda intoleransı olabilir mi dedi cözemiyorlar vallahi doktorlar.

Ülkede adam gibi doktor kalmadı prof birinden randevu alıyorum muayene olmaya gittiğim zaman karşıma asistan çıkıyor. Bir de her gidişimde farklı bir asistan oluyor. Probiyotik falan bakıyorum bir yandan simflat kullanıyorum.

@Webcam kullanan insan son durumun ne? İbs geçti mi?
Hocam merhabalar. Ne yazık ki geçmedi, doktorlar da bulamadı. Ben de kendim bazı tanılar koydum. Misal, bakliyat ürünlerini fazla tüketince ağrım artabiliyor. Kola, gazoz vb. tetiklemiyor ama pilav yediğimde ağrımın arttığı oluyor. İlginç bir şekilde sıcak su koyunca ağrımda pek bir değişiklik olmazken soğuk su koyduğumda ağrımın azaldığı oluyor. Sizler de bu şekilde biraz deneyime göre nelerin tetiklediğini öğrenip onlara hassasiyet göstermeniz daha mantıklı olur.
Aynı şey annemde de var endoskopi kolonoskopi ve diğer her şeyi yaptı ve doktorlar ne oldugunu cözemedi acaba ne bu cok kötü geciyor agrıları.
Hocam çok geçmiş olsun, çok kötü bir durum gerçekten.
Ülkede adam gibi doktor kalmadı prof birinden randevu alıyorum muayene olmaya gittiğim zaman karşıma asistan çıkıyor. Bir de her gidişimde farklı bir asistan oluyor. Probiyotik falan bakıyorum bir yandan simflat kullanıyorum.
Hocam imkanınız varsa ben gidemedim ancak siz bir özel hastaneye gidebilirsiniz, belki orada çözüm bulunabilir. Bende de var IBS, fakat dediğim gibi bana önerilen ve kesin olarak bir çözüm henüz bulamadım.

Hocam merhaba. Ne yazık ki geçmedi, doktorlar da bulamadı. Ben de kendim bazı tanılar koydum. Misal, bakliyat ürünlerini fazla tüketince ağrım artabiliyor. Kola, gazoz vb. tetiklemiyor ama pilav yediğimde ağrımın arttığı oluyor. İlginç bir şekilde sıcak su koyunca ağrımda pek bir değişiklik olmazken soğuk su koyduğumda ağrımın azaldığı oluyor. Sizler de bu şekilde biraz deneyime göre nelerin tetiklediğini öğrenip onlara hassasiyet göstermeniz daha mantıklı olur.

Hocam çok geçmiş olsun, çok kötü bir durum gerçekten.

Hocam imkanınız varsa ben gidemedim ancak siz bir özel hastaneye gidebilirsiniz, belki orada çözüm bulunabilir. Bende de var IBS, fakat dediğim gibi bana önerilen ve kesin olarak bir çözüm henüz bulamadım.

Ben halihazırda diyet yapıyorum ama sabahları ve gün içinde yine ağrı ve gaz oluyor eskiye göre bir nebze azaldı ama tam kesilmedi. Az önce probiyotik siparişi verdim. Aslında nette bir diyet listesi buldum onları tüketiyorum sabahları yumurta, domates ve lor peyniri. Akşamları ise genelde pirinç pilavı ve tavuk yanında laktozsuz yoğurt ve glutensiz ekmek. Hatta şöyle söyleyim yemek yerken su bile içmiyorum, içmiyorum derken yemeklerden 1 saat önce ve 1 saat sonra olacak şekilde içiyorum sindirimi hızlandırıyor. Tüm bunlara rağmen kasık bölgesinde şişlik ve bu gazdan kaynaklı inmiyor bir türlü.

Geri
Yukarı