Sürprizbozan İnceleme Silent Hill 3 mükemmelliği

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1 veya 2 daha iyi olabilir orasını bilmiyorum. Ama bu oyun benim için gerilim kategorisinde en iyi oyun. Çok ikonik, her şeyi farklı, alışılmış değil, karakteri akılda kalıcı, amacı farklı vs.

Neden mi? Mesela 2003 yılında PS2 ve PC için oyun çıkartıyorsunuz, oyunda diğer oyunlardan farklı olarak bir kolidoru geçmek için uçan kelebek tarzı engeli hiçbir şekilde yok etmeniz lazım. Map içindeki deterjan ve HCl alıp kelebeklerin olduğu yerdeki kovaya doküp ortalığa klor gazı saçmanız gerekiyor.

Evet 2003 model oyunda ilerlemeniz için klor gazı etkileşimi koymuş adamlar. Ve kız gaz çıktığı anda nefes alamıyormuş gibi boğuluyor ve hemen dışarıya çıkıyor. Oradan da fanı açıp, temizleyip gidiyorsunuz.

Videoda 33:25'de görebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yanma: Oyunda Otherworld diye bir olay var. Bu olduğu anda etraftaki insanlar yok oluyor ve yaratıklar çıkıyor, haritanın kaplamaları baştan aşağıya değişiyor. Bu olay 1-2-3'de de var. Bulmacalar çıkıyor, harita çok kasvetli hale geliyor.

Kanalizasyon: Farklı bir örnek vereyim, kanalizasyonda bir köprü var ve karşıya geçmeye çalışırken solucan gibi bir yaratık bacağınızdan tutup suya çekiyor, ve tahmin ettiğiniz gibi öldürüyor. Ama kanalizasyondaki işçilerin soyunma odasından saç kurutma makinesini fişe takıp suya atarsanız yaratık çarpılarak ölüyor. Bu kombinasyon 2003 yılında düşünülmüş. Üstteki videoda 45:40'da görebilirsiniz.

Başka bir full oynanış videosu, hikayeyi daha geniş açıklıyor:

Şimdikinin oyunları gibi korku oyununda elinize bomba atar vermiyor bu oyun. Yalan söylemeyeyim ben ofis bölümünde kayboldum ve oyunu daha o kadar bitiremedim. Fakat %100 videolarını izlemişliğim vardır.

Dünya'nın en iyi gerilim oyunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunu netten izleyebilirim gameplay baştan sona ama oynayamam, boğulacak gibi oluyorum çünkü bu tarz oyunlarda kalp sıkıntım yok ama soluk soluga kalıyorum falan.

2 3 4 bunlar benim için en iyi SH oyunlardır 4.,ü 2'den daha çok seviyorum en iyi SH oyunum 4.

1, 2, 3 ve 4 hepsini bitirdim komple. %100 katılıyorum. 3. oyundaki gerilim serinin diğer oyunlarında yoktu. Daha doğrusu gerilim değil, öd kopartıyor 3. oyun.

Üzücü yanı da diğer açılardan serinin en zayıf oyunu olması. Ona rağmen güzel oyundur gayet.
Underrated ama underrated olmasının sebebi senaryo yüzünden

2 3 4 bunlar benim için en iyi SH oyunlardır 4.,ü 2'den daha çok seviyorum en iyi SH oyunum 4.

Underrated ama underrated olmasının sebebi senaryo yüzünden

Benim en sevdiğim 2. 3'ün senaryosu güzeldi bence bu arada. 3 sadece her bir oyunda yükselen çıtadan sonra aşırı bir yenilik getiremedi. 1 ve 2 arasında uçurum var mesela.

3 ve 4 arasında uçurum var mesela. 4 ve 2. oyun varken 3. oyunu listeme almazdım hiç.

@beyaz kedi @Oreki ben hiç 4'ü oynamadım bu arada, hikaye bağımsız değil mi? Oynarım eğer öyleyse.

Bu arada biz 3. oyunu heather olduğu için seviyoruz.

Ya Team silent açıklama yaptiydi zaten çünkü 3 ve 4 aynı zamanda geliştiriliyordu, 4 tamamen alakasız olacaktı hatta oyunun adı 402 roomdu.

@beyaz kedi @Oreki ben hiç 4'ü oynamadım bu arada, hikaye bağımsız değil mi? Oynarım eğer öyleyse.

Bu arada biz 3. oyunu heather olduğu için seviyoruz.

Zaten heather başka ya aslında Silent Hill charlari kendisini sevdirmeyi başarıyor.

Bu arada 4'ü kesinlikle oyna kesinlikle, keşke zamanında oynasaydim diyeceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerilim unsurlarıyla olsun, ilk oyunun hikayesinin güzel bir devamı ve hikayenin güzel sonu olması açısından olsun, günümüz PC'lerinde bile ufak tefek yamalarla rahatça oynanabilecek ölçüde teknik düzgünlüğe sahip olması olsun, tekrar tekrar oynamanızı sağlayacak unlockable'ları olsun, Heather'ın sadece güzel bir kız olmakla kalmayıp aynı zamanda karakterinin ve karakter gelişiminin de güzel bir şekilde işlenmesi olsun, seride en beğendiğim Otherworld atmosferine sahip olan oyunlardan birisi olması olsun (Diğerleri ilk oyun, ikinci oyun, Origins ve Homecoming'dir bence. Evet, yanlış okumadınız, Homecoming. Otherworld dizaynı çok iyiydi Homecoming'in), muazzam bir oyun ve ne oyunu, bir deneyim.

@Ella Freya Hikaye olayı şöyle, ilk oyunla üçüncü oyun doğrudan bağlantılı, ikinci oyun bunlardan bağımsız. Dördüncü oyuna gelince, ilk oyunda ve üçüncü oyundaki olayların başının altından çıktığı bir tarikat var, ismi The Order. Bu tarikatın beynini yıkadığı Walter Sullivan isimli bir adam, ilk olarak ikinci oyunda çöpten çıkan bir gazete haberinde görülüyor. Sonra üçüncü oyunda The Order tarikatı hakkında araştırma yapan Joseph Schreiber isimli bir gazetecinin makalesini okuyoruz. Bütün bunlar birleşip 4.oyunun temelini oluşturuyor. Oyunu oynadığınız vakit bunu anlayacaksınızdır. İlk olarak 4'ten başlayan biri belki çok spoiler yemez ama bu oyunun ilk üç oyunla bu şekilde bağlanmasını da anlamayabilir.

Yani önceki üç oyuna göndermesi bol olan ve temelini ilk üç oyundan öyle veya böyle alan bir oyun Silent Hill 4. Dört oyun da aynı evrende ve birbiriyle bağlantılı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı