Sürprizbozan İnceleme Silent Hill 3 mükemmelliği

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Gerilim unsurlarıyla olsun, ilk oyunun hikayesinin güzel bir devamı ve hikayenin güzel sonu olması açısından olsun, günümüz PC'lerinde bile ufak tefek yamalarla rahatça oynanabilecek ölçüde teknik düzgünlüğe sahip olması olsun, tekrar tekrar oynamanızı sağlayacak unlockable'ları olsun, Heather'ın sadece güzel bir kız olmakla kalmayıp aynı zamanda karakterinin ve karakter gelişiminin de güzel bir şekilde işlenmesi olsun, seride en beğendiğim Otherworld atmosferine sahip olan oyunlardan birisi olması olsun (Diğerleri ilk oyun, ikinci oyun, Origins ve Homecoming'dir bence. Evet, yanlış okumadınız, Homecoming. Otherworld dizaynı çok iyiydi Homecoming'in), muazzam bir oyun ve ne oyunu, bir deneyim.

@Ella Freya Hikaye olayı şöyle, ilk oyunla üçüncü oyun doğrudan bağlantılı, ikinci oyun bunlardan bağımsız. Dördüncü oyuna gelince, ilk oyunda ve üçüncü oyundaki olayların başının altından çıktığı bir tarikat var, ismi The Order. Bu tarikatın beynini yıkadığı Walter Sullivan isimli bir adam, ilk olarak ikinci oyunda çöpten çıkan bir gazete haberinde görülüyor. Sonra üçüncü oyunda The Order tarikatı hakkında araştırma yapan Joseph Schreiber isimli bir gazetecinin makalesini okuyoruz. Bütün bunlar birleşip 4.oyunun temelini oluşturuyor. Oyunu oynadığınız vakit bunu anlayacaksınızdır. İlk olarak 4'ten başlayan biri belki çok spoiler yemez ama bu oyunun ilk üç oyunla bu şekilde bağlanmasını da anlamayabilir.

Yani önceki üç oyuna göndermesi bol olan ve temelini ilk üç oyundan öyle veya böyle alan bir oyun Silent Hill 4. Dört oyun da aynı evrende ve birbiriyle bağlantılı.
Teşekkürler. Daha yeni çıkan AAA oyunları oynamadım. Kafam dolu bu aralar işten eve yapıp duruyorum. Pc açtığımda da R6 veya Overwatch 2 giriyorum. Elimdeki oyunları falan güzelce liste yapıp tekrar offline olayına girişmem lazım.

Teşekkürler. Daha yeni çıkan AAA oyunları oynamadım. Kafam dolu bu aralar işten eve yapıp duruyorum. Pc açtığımda da R6 veya Overwatch 2 giriyorum. Elimdeki oyunları falan güzelce liste yapıp tekrar offline olayına girişmem lazım.
Rica ederim. Umarım yapacağınız listeyi keyfini çıkara çıkara, iş güç koşuşturmacasının aklınızın bir yerinde sizi meşgul etmeyeceği bir şekilde bitirebilirsiniz.

1 ve 2 lazım mı bunu oynamak için? Yoksa ayrı bir hikaye mi anlatıyor. Ben sadece SH1 denemiştim ve çok rahatsız etmişti oynarken içim daralıyordu.
Hikayesi için oynayacaksanız birinci oyundaki hikayeyi bilmeniz lazım. Oynarken rahatsız oluyorsanız da birinci oyunun hikayesini anlatan kanallar illaki vardır veya İngilizceniz varsa ilk oyunun fandom sayfasını okuyarak da hikayeyi öğrenebilirsiniz.

İkinci oyunu oynamanıza gerek yoktur, zira ikinci oyunun hikayesi serideki diğer oyunlardan (en azından) spoiler'a maruz kalmadan oynayabileceğiniz ölçüde bağımsızdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı