Çözüldü Silinemeyen uygulamalar nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saydut

Kilopat
Daha fazla  
Linux'ta yeniyim henüz 3 gün oldu. GRUB ekranını bozduktan sonra tekrardan format attım. (disk alanını da düzenledim.) LoL kurarken bu sefer çok zorlandım, Lutris oyun kurulduktan sonra kurulu oyunlarda LoL'ü göstermiyordu. Neyse bu problemi çözdüm fakat şu an daha önce kurduğum bazı uygulamaları kaldıramıyorum. Yazılımlardan kurulu olan uygulamalarda görülmüyor. Ayarlardan ayrıntılar dediğim zamanda aynı şekilde uygulama ayrıntıları dediğimde yazılımlarda görülmüyor. Yanlışlıkla kurulu olan LoL'ü silmek istemediğim için sizlere sormak istedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2024-04-07 23-33-15.png
    Ekran Görüntüsü - 2024-04-07 23-33-15.png
    77,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Usr/share/applications lokasyonuna gidip oradan sildiğin halde desktop uzantısı duran dosyaları silebilirsin.
Çok fazla uygulama var maalesef aradım biraz ama bulamadım. Başka bir öneriniz var mı ?

BleachBit isimli uygulamayı kullanarak sorunu çözdüm. Konu kapatılabilir.
Biraz dosyalarda gezin, eğer birden fazla kurulu LoL dosyası görürseniz silin, eğer bulamadıysanız oradaki diğer 3 LoL sadece uzantısı orada kalmıştır sorun yok.

Tamam kurulu olan uygulamalara göz atabilirim oradan silince giderler mi ? Eğer uzantılar orada kaldıysa kaldırma şansımız yok mu ?

Eğer sadece uzantıysa kendiniz silebilirsiniz, ama eğer 2 3 adet LoL yüklüyse ve konumunu bulamadığınız için silemiyorsanız 3. party uninstaller uygulamaları kullanarak silebilirsiniz @calendula nın dediği gibi.

Linux'ta yeniyim henüz 3 gün oldu. GRUB ekranını bozduktan sonra tekrardan format attım. (disk alanını da düzenledim.) LoL kurarken bu sefer çok zorlandım, Lutris oyun kurulduktan sonra kurulu oyunlarda LoL'ü göstermiyordu. Neyse bu problemi çözdüm fakat şu an daha önce kurduğum bazı uygulamaları kaldıramıyorum. Yazılımlardan kurulu olan uygulamalarda görülmüyor. Ayarlardan ayrıntılar dediğim zamanda aynı şekilde uygulama ayrıntıları dediğimde yazılımlarda görülmüyor. Yanlışlıkla kurulu olan LoL'ü silmek istemediğim için sizlere sormak istedim.

Usr/share/applications lokasyonuna gidip oradan sildiğin halde desktop uzantısı duran dosyaları silebilirsin.

Çok fazla uygulama var maalesef aradım biraz ama bulamadım. Başka bir öneriniz var mı ?

BleachBit isimli uygulamayı kullanarak sorunu çözdüm. Konu kapatılabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı