Sistem yükseltme tavsiyesi

FeakGlobal

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kasap
İyi sosyaller. Valorant ve CS gibi FPS oyunlarında artık en az 165 FPS almam gerekiyor çünkü 165 Hz monitör aldım. Şu an alttaki sistem ile en düşük ayarlarda CS de rahat 165 alırken (rekabetçi modunda) Valorant'ta alamıyorum. Sebebi de muhtemelen işlemcimin düşük kalması fakat tam olarak detayları bilmediğim için size sormak istedim. Şu aşağıdaki sistemime göre şöyle bir 7 8 bin harcayabilirim. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Anakart: MSI H310M Pro-VDH Plus * *ekran kartı: MSI RX 570 8 GB.

RAM: G.Skill Ripjaws V 3200 MHz 8 + 8 GB
işlemci: i3 9100F

Son düzenleyen: Moderatör:
En yüksek olarak i7 9700K alabilirsin işlemci olarak ama ona gerek yok bence en ideali ikinci el i5 8600K alınabilir. RAM yeterli ekran kartı da Valorant CS için yeterli.

İşlemcin LGA1151 soketli ve bu işlemciler sizin soketinize uygundur:

Soket değiş. B550, Ryzen 5 5600 ve se214xt alınabilir, elindeki parçaları da satar 2.el RX6600 çekersin.

7-8 bin harcayabilirim diyor. Anakart veya ekran kartı isteseydi işlemcim düşük demezdi.
İşlemcisi düşük ve değişmesi lazım. 7 - 8k da verebiliyor. O halde neden kendi soketindeki kısıtlı işlemcileri almak yerine güncel sokete geçmesin? Ne alacak o anakarta i5 9400F mi?

İşlemcisi düşük ve değişmesi lazım. 7 - 8K da verebiliyor. O halde neden kendi soketindeki kısıtlı işlemcileri almak yerine güncel sokete geçmesin? Ne alacak o anakarta i5 9400F mi?

Sadece i5 9400F mi var? i7-8700'ninde linkini attım. Kendisine kalmış güncel anakarta ve işlemciye geçmek veya işlemci alarak devam etmek.

Sadece i5 9400F mi var? i7-8700'ninde linkini attım. Kendisine kalmış güncel anakarta ve işlemciye geçmek veya işlemci alarak devam etmek.
İyi işlemciler değiller, arkadaşın da bütçesi yüksek. Neden geçmesin güncel sokete? 5600 o saydığın işlemcileri katlıyor. i5 9400F i7 8700 günü kurtarır sadece, geleceğe yönelik değiller. Soket de ölü zaten.

İyi işlemciler değiller, arkadaşın da bütçesi yüksek. Neden geçmesin güncel sokete? 5600 o saydığın işlemcileri katlıyor. i5 9400F i7 8700 günü kurtarır sadece, geleceğe yönelik değiller. Soket de ölü zaten.

Anakarta ve işlemciye tamamım ama elindeki parçaları satıp 2. el RX 6600 almak mantıksız. Satabilir mi onu da bilmiyoruz.

Anakarta ve işlemciye tamamım ama elindeki parçaları satıp 2. el RX 6600 almak mantıksız. Satabilir mi onu da bilmiyoruz.
Satar neden satmasın. Rx6600 opsiyonel zaten, fps oyunları dışındaki oyunları da oynuyorsa RX570 yine yetersiz kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı