Recovery Sony Xperia Z3 TWRP'den magisk.zip flaşlarken "unable to repack boot image error 1" hatası

berkedbs

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Sony Xperia Z3 D6603 sahibiyim. TWRP'nin 3.3.1 sürümü yüklü. Sıkıntı Magisk'i ZIP haliyle TWRP aracılığla yüklerken "unable to repack boot image error 1" hatasını alıyorum. Ayrıca telefondan çıkarttığım stock boot.img dosyasını Magisk Manager ile yamaladığımda orada da hata alıyorum. Sorunu anlamak amacıyla SuperSU'yu ZIP haliyle TWRP'de root ettim ve sıkıntısız bir şekilde rootlandı. Kafayı yemek üzeriyim. Kaç saat harcadım inanın bilmiyorum. Ayrıca çıkardığım boot.img dosyası 11.6MB. Android 6 sürümü için olması gereken en az 20mbmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Sony Xperia Z3 D6603 sahibiyim. TWRP'nin 3.3.1 sürümü yüklü. Sıkıntı Magisk'i ZIP haliyle TWRP aracılığla yüklerken "unable to repack boot image error 1" hatasını alıyorum. Ayrıca telefondan çıkarttığım stock boot.img dosyasını Magisk Manager ile yamaladığımda orada da hata alıyorum. Sorunu anlamak amacıyla SuperSU'yu ZIP haliyle TWRP'de root ettim ve sıkıntısız bir şekilde rootlandı. Kafayı yemek üzeriyim. Kaç saat harcadım inanın bilmiyorum. Ayrıca çıkardığım boot.img dosyası 11.6MB. Android 6 sürümü için olması gereken en az 20mbmış.

Bu tarz olaylar benim de başıma geldi. Recovery değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Farklı sürüm Magisk ZIP'leri deneyebilirsiniz ve sormak istediğim bir şey var. Magisk'in ZIP'ini direkt mi indirdiniz yoksa APK dosyasını yeniden adlandırıp mı ZIP yaptınız?

Aynı hatayı direk olarak ZIP dosyasını indirip kurmaya çalıştığımda aldığımı hatırlıyorum.

Son düzenleme:
Bu tarz olaylar benim de başıma geldi. Recovery değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Farklı sürüm Magisk ZIP'leri deneyebilirsiniz ve sormak istediğim bir şey var. Magisk'in ZIP'ini direkt mi indirdiniz yoksa APK dosyasını yeniden adlandırıp mı ZIP yaptınız?
Github'dan v26.4 APK dosyasını ZIP olarak adlandırdım ve aynı şekilde v23 v16 sürümlerini de denedim. Ayrıca kullandığım stok ROM bu. Sony telefonlarda çekirdek şifrelemesi mi sertifikası mı diye bir şey varmış fakat zayıf ingilizcemden dolayı pek çözemedim. Recovery konusunda sadece TWRP'nin 2 sürümünü denedim biri çalışmadı -eski olan- çalışan ise bulabildiğim güncel olandı.

GitHub'dan v26.4 APK dosyasını ZIP olarak adlandırdım ve aynı şekilde V23 V16 sürümlerini de denedim. Ayrıca kullandığım stok ROM bu. Sony telefonlarda çekirdek şifrelemesi mi sertifikası mı diye bir şey varmış fakat zayıf ingilizcemden dolayı pek çözemedim. Recovery konusunda sadece TWRP'nin 2 sürümünü denedim biri çalışmadı -eski olan- çalışan ise bulabildiğim güncel olandı.

Öncelikle orangefoxrecovery dene derim belki eski sürüm TWRP olduğu için olabilir.

Eski sürüm yazmışım güncel olan diyecektim.

TWRP gibi özel yazıp bulabilirsin hatta istersen bir kontrol edeyim.
addROM bu bağlantıdan stok ROM buldum ve SuperSU için tavsiye edilen çekirdek sürümlü olan ROM'u indirdim. Açılışta TIM diye bir ekranla açtı bir uygulama kapağı gibi ve SuperSU'yu bu ROM'da denediğimde telefon Sony yazısında takılı kaldı pek güvenilir değil sonucuna varabilir miyim hocam?

addROM bu bağlantıdan stok ROM buldum ve SuperSU için tavsiye edilen çekirdek sürümlü olan ROM'u indirdim. Açılışta tım diye bir ekranla açtı bir uygulama kapağı gibi ve SuperSU'yu bu ROM'da denediğimde telefon Sony yazısında takılı kaldı pek güvenilir değil sonucuna varabilir miyim hocam?

Bazen bazı şeylerde hatalar oluşabilir bu kanıya varabilirsiniz de varamazsınız da eğer ROM stabilize edilmiş ise bu kanıya varmak biraz var ama bence şimdilik ROM'u düşünme çünkü çok fazla ROM var ve tahminimce zamanla da ROM değiştirirsin. Magisk kurmayı başka bir ROM'u flashlayıp deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı