Spordan sonra ağrı

İsimsiz kral

Decapat
Daha fazla  
Hocalarım yaş 13. Bacak kası çalışırken kendimi biraz zorladım ve şu an tam popomun altında arka bacakta felaket bir ağrı var. Lif kopmuş olabilir mi veya orada kas mı oluşuyor? Nasıl geçer?

Hocam, evet. Isınmadan yaptım.
Eğer ısınmadan yaptıysan normal hatta ilk defa yapıyorsan da normal. 1-2 haftaya geçer.

Uzun zamandır spor yapmıyorsan şiddetli ağrıması normal.

Normalde bacak kası çalışan birisi değilsen, ilk çalışmanda hamlamış olabilirsin. Birkaç güne geçer.
İlk defa yapmıyorum, 7 aydır vücut çalışıyorum ve ilk kez bugün ısınmadan yaptım. Ve bilmediğim bir jimnastik harekeyini yapınca lifim koptu sandım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kas oluşması diye bir şey yok öncelikle. Spor yaparken çalıştığınız kaslar parçalanır. Daha sonra proteinler (içerdiği aminoasitler daha önemli) tarafından onarılır. Uzun zamandan sonra ilk defa yaptıysan normal. 1-2 gün sürebilir. Geçmezse doktora git.
Isınma hareketlerini yap, soğuma hareketlerini yap. Alabilirsen spordan sonra ilk yarım saat içinde protein al.

Spordan kac saat sonra oldu o ağrı 2,3 gun icerisinde gecmez ise çalıştığın diğer yerler agirmiyor ise orada ağrı devam ediyorsa doktora git dediğim gibi ama hemen sonra mi oldu yoksa sabah kalkinca vb mi oldu ağri.
Hocam daha sporu yaparken olmuştu ama şuan geçti teşekkürler
Hocam kas oluşması diye bir şey yok öncelikle. Spor yaparken çalıştığınız kaslar parçalanır. Daha sonra proteinler (içerdiği aminoasitler daha önemli) tarafından onarılır. Uzun zamandan sonra ilk defa yaptıysan normal. 1-2 gün sürebilir. Geçmezse doktora git.
Isınma hareketlerini yap, soğuma hareketlerini yap. Alabilirsen spordan sonra ilk yarım saat içinde protein al.

Bilgi için teşekkürler hocam. Şu an iyiyim.

Geri
Yukarı