State of Play (1 Şubat 2024) sunumunda gösterilen ve duyurulan oyunlar

Hocam grafikleri ve animasyonları zirvede. Ama yine kargo taşıyacağız gibi duruyor. 2025’te gelmesi kötü oldu ama bekleyeceğiz mecbur.

DS pek benlik değildi 2. oyunda benzer mekaniklerde olacak gibi eğer öyleyse hiç bulaşmam muhtemelen.

Kojima’da yeni bir IP geliştirecekmiş DS2’den sonra aksiyon gizlilik türünde. Adam MGS yapıyor heralde adı MGS olmadan.

Death Stranding 2 güzel gözüküyor ama oynanış namına gördüğümüz tek şey yine kargo taşımak olduğu için yine 2 saat katlanamadan silecektir çoğu insan. Bende korsan oynarım ya da Epic beleşe verince alırım. Benim için oynanış önemli(Last of Us 2'ye bayılmamdan anlayabilirsiniz) ve Death Stranding bunu sunmuyor.

Ben interaktif ve film gibi oyunları çok severim. Oyunu oynamaktan çok izlemeyi daha çok seviyorum. Bunun için de Death Stranding benim için çok iyi bir oyun. Hikayeyi oyun içinde değil de sinematik ile anlatılması beni daha çok etkiliyor. Death Stranding de tam bu dediğim kalıba giren bir oyun aslında. Hikayesi ve bilim kurgusu ile şahlanmış bir oyun gibi duruyor. Benim en çok tatmin olduğum o oldu herhalde. Tabi @xefe hocamın dediği gibi yine kargo taşımaya devam edeceğiz. Eğer sürükleyici bir mekanik koymadılarsa yine büyük bir kesim oyunun sonuna kadar gitmeyecektir. Ben sıkılsam da devam ederim. (Tabi Pc'ye gelirse😂)
Until Dawn'ı ise sıradan bir Türk genci gibi Playstation'ın yaptığı her oyunu kaliteli sandığım dönemlerde o kadar fazla kez izlemiştim ki hâla daha çoğu sahne aklımda. Geri dönüp oynarsam muhtemelen aklımda hiç iyi kalmayacağı için çok boş bir anıma gelipte korsan indirmedikçe veya %80 indirim almadıkça oynamam.

Sırf Until Dawn oynamak için PS4 alacaktım PC'ye geldiğini görünce çok sevindim.
@NotAKnightAnymore @totra_proska
Until Dawn'ı seven tek kişi değilmişim. 😄 Exclusive oyunlar arasında çok ismi anılmadığı için birçok kişinin bilmediği veya sevmediği bir oyun olarak görüyordum. Benim de PS4 nesli içerisinde en çok ilgi duyduğum oyunlar arasında oldu. Sanki slasher ve gençlik korku filmlerine benzettiğim için ilgi duyduğum bir yapım olmuştu. Maalesef Supermassive Games'in diğer oyunlarını bu kalitede ve başarımda bulunan herhangi bir oyunu yok. Yaptıkları neredeyse tüm oyun Until Dawn'ın altında kaldı. Üst kalite bir yapım değil fakat hissettirmek istediği duyguları başarı şekilde veren nadir oyunlardan.

Pek benlik bir sunum değildi. Gösterdikleri çoğu oyun zaten ilgimi çekmemekle beraber öyle zaman ayırmaya değecek kadar önemli de gözükmüyordu. Rise of the Ronin bile o kadar ilgimi çekmedi.
Genel olarak aynı hisleri paylaşıyoruz. Rise of Ronin orta kalite bir oyun gibi gözüktü. Sekiro'dan Ghost of Tsushima kadar bir çok oyunun karışımı yapılmış gibi. Bana kalırsa buna ayrılacak vakit ve kaynak ile Ghost of Tsushima 2 geliştirilir veya geliştirilmesine destek olunurdu. 1-2 sene içerisinde Ghost of Tsushima için ikinci oyunu çıkarmayı planlıyorlarsa neredeyse iki aynı türdeki oyunu ardı ardına çıkarma hatasına düşecekler. Kendileri için büyük bir kayıp olur.

Death Stranding karakterlerin yüz ifadeleri ve grafikleri olsun bunlar da bayağı kendini aşmış iyi güzel hatta yetmemiş kojima abim MGS aşkını bastiramayip gitmiş oyuna robot samuraylar bile eklemiş ama oynanışa bir bakiyoruz yürü babam yürü. Death Stranding benim gözümde her zaman film olmasi gerekirken sartlar saglanmadigi icin oyun olmuş bir yapım olacak maalesef ki. Bundan öteye gidemiyor.

Until Dawn klavyede nasıl olacak ki? PS4 Controllerinde touch padle alakali oynanış vardi diye hatirliyorum klavyede o kadar etkili olmaz gibi.

Death Stranding 2'deki eldiven maskenin tasarım referansını doğrudan pandeminin ilk dönemlerindeki el maskesi kullanan kardeşimizden almışlar muhtemelen.

Screenshot 2024-02-01 at 03-13-19 EVRNz0IXYAMjFuB.jpg large (JPEG resmi 750 × 1334 piksel) — Ö...png

Screenshot 2024-02-01 at 03-14-37 New Death Stranding 2 Trailer Confirms The Sequel Is Going T...png

Until Dawn klavyede nasıl olacak ki? PS4 Controllerinde touch padle alakali oynanış vardi diye hatirliyorum klavyede o kadar etkili olmaz gibi.
Detroit Become Human veya Days Gone'ı hatırlayın. Touch Pad'i klavye ve mouse kontrollerinde bir tane tuşa atayarak(Touch Pad'in sol yüzeyini Q'ya, sağ yüzeyine E'ye atamak gibi) yapabiliyorlar.
Ha eğer Touch Pad'de kaydılarak yapılan hareketlerden bahsediyorsanız onları da mouse'a atıyorlar. Mouse'ın sağ veya sol tuşuna basıl tutup mouseu hareket ettirerek yine o touch pad hareketini yapmış oluyorsunuz. Xbox'ta ise analoğa touch pad işlevi veriyorlar diye biliyorum.
Genel olarak aynı hisleri paylaşıyoruz. Rise of Ronin orta kalite bir oyun gibi gözüktü. Sekiro'dan Ghost of Tsushima kadar bir çok oyunun karışımı yapılmış gibi. Bana kalırsa buna ayrılacak vakit ve kaynak ile Ghost of Tsushima 2 geliştirilir veya geliştirilmesine destek olunurdu. 1-2 sene içerisinde Ghost of Tsushima için ikinci oyunu çıkarmayı planlıyorlarsa neredeyse iki aynı türdeki oyunu ardı ardına çıkarma hatasına düşecekler. Kendileri için büyük bir kayıp olur.
Rise of the Ronin dediğiniz gibi orta kalitede gözüküyor lakin sanki bir PS exc. oyun olmak için fazla orta kalite gibi gözüküyor. Sony açık dünya konusunda çok başarılı değil o yüzden bu oyundan da açık dünya anlamında iyi birşey beklemiyorum lakin geriye kalan noktalarda da çok iyi iş yapamayacak gibi gözüküyor.
@NotAKnightAnymore @totra_proska
Until Dawn'ı seven tek kişi değilmişim. 😄 Exclusive oyunlar arasında çok ismi anılmadığı için birçok kişinin bilmediği veya sevmediği bir oyun olarak görüyordum. Benim de PS4 nesli içerisinde en çok ilgi duyduğum oyunlar arasında oldu. Sanki slasher ve gençlik korku filmlerine benzettiğim için ilgi duyduğum bir yapım olmuştu. Maalesef Supermassive Games'in diğer oyunlarını bu kalitede ve başarımda bulunan herhangi bir oyunu yok. Yaptıkları neredeyse tüm oyun Until Dawn'ın altında kaldı. Üst kalite bir yapım değil fakat hissettirmek istediği duyguları başarı şekilde veren nadir oyunlardan.
Artık 8 yıl önce çocukken nasıl bir etki bıraktıysa hâla daha Vertigo vb. yaratıklar görünce içim ürperiyor. Eskisi gibi korkmuyorum ama yine de bir şekilde geriyor.

Hideo şu 'geldik evde yoktunuz' oyunu yerine aynı bütçeyi yeni bir Metal Gear'a ayırsa oyun piyasasını sallar. Yahu adam öyle bir şey yapıyor ki efsane grafikler var ama oynayış olmayınca havada kalıyor. 2024 de yeni metal Gear oyunu çıkıyor diye gördüm meğer o da remake imiş.

Hideo şu 'geldik evde yoktunuz' oyunu yerine aynı bütçeyi yeni bir Metal Gear'a ayırsa oyun piyasasını sallar. Yahu adam öyle bir şey yapıyor ki efsane grafikler var ama oynayış olmayınca havada kalıyor. 2024 de yeni metal Gear oyunu çıkıyor diye gördüm meğer o da remake imiş.
Death Stranding 2'nin yanında aksiyon- gizlilik odaklı bir oyun daha yapıyormuş. Metal Gear'ın hakları Konami'de olduğu için o oyun MGS olmayacaktır lakin ruhani bir MGS oyunu geliyor diyebiliriz. Death Stranding görselliği ile MGS oynanışı birleşirse çok çok iyi bir şeyler çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı