Superonline IPv6 nasıl kapatılır?

Ascalon

Femtopat
Öncelikle iyi akşamlar, modemim Huawei HG8245x6-10 marka bir modem ben bunda IPv6 kapatmak istiyorum. Müşteri hizmetlerini aradım bunun kendim yapmam lazımmış arayüz üzerinden ancak aradım bulamadım. Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

Hocam PPPOE ayarlarından IPv6'yı kapatın. Arayüzü SS atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231210_214058_Chrome.jpg
    Screenshot_20231210_214058_Chrome.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 155
  • Screenshot_20231210_214315_Chrome (1).jpg
    Screenshot_20231210_214315_Chrome (1).jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda sıkıntı çıkarıyor.

Huawei modemler Superonline tarafından kısıtlı olduğu için ayar değiştirme şansınız olmuyor. Bu durumda bilgisayar üzerinden IPv6'yı devre dışı bırakırsanız sorununuz çözülür.

Ancak ben de aktif olarak Superonline kullanıyorum. IPv6 hizmetim açık olduğu halde hiçbir oyunda problem yaşamıyorum. Acaba sorun yaşadığınız oyunu paylaşırsanız, bir test etmek isterim. En azından bu durumu yaşayan arkadaşlar için çözüm yolu paylaşabilirim.

Huawei modemler Superonline tarafından kısıtlı olduğu için ayar değiştirme şansınız olmuyor. Bu durumda bilgisayar üzerinden IPv6'yı devre dışı bırakırsanız sorununuz çözülür.

Ancak ben de aktif olarak Superonline kullanıyorum. IPv6 hizmetim açık olduğu halde hiçbir oyunda problem yaşamıyorum. Acaba sorun yaşadığınız oyunu paylaşırsanız, bir test etmek isterim. En azından bu durumu yaşayan arkadaşlar için çözüm yolu paylaşabilirim.
Call of duty mw3 de hueneme negev hatası alıyorum ipv6 ile ilgili olduğunu düşünmüştüm o yüzden kapatmak istiyordum

Call of duty mw3 de hueneme negev hatası alıyorum ipv6 ile ilgili olduğunu düşünmüştüm o yüzden kapatmak istiyordum
Ben öyle bir sorunla karşılaşmadım, fakat başka bir forumda sorunu yaşayan bir arkadaş vardı ve başka bir operatör kullanıyordu. CGN'den kaynaklı problem yaşıyordu. Sabit IP alıp denemiş miydiniz

Ben öyle bir sorunla karşılaşmadım, fakat başka bir forumda sorunu yaşayan bir arkadaş vardı ve başka bir operatör kullanıyordu. CGN'den kaynaklı problem yaşıyordu. Sabit IP alıp denemiş miydiniz
Sabit ip ye aylık 99 lira vermek çok saçma ayrıca sorun benden kaynaklı bile değil süperonline da yardımcı olmadı bende cod supporta mail attım şuan çözüm üzerine çalıştıklarını bildirdiler ama pekte iplediklerini sanmıyorum

Geri
Yukarı