Tank yazıcı mı lazer yazıcı mı alınmalı?

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Tanklı yazıcı kullanıp sorun yaşayan var mı? Veya kendi yaşamasada çevresinde duyan eden gören var mıdır? Mürekkep donması, kafa arızaları, temizleme sorunları gibi birçok sorun okudum açıkçası 4k'lık cihazın elde kalmasınıda istemem açıkçası. Laser yazıcılarda hiçbir sorun okumadım ömürlük oluyor? Laser yazıcı mı almak mantıklı tanklı mürekkepli yazıcı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanklı yazıcı kullanıp sorun yaşayan var mı? Veya kendi yaşamasada çevresinde duyan eden gören var mıdır? Mürekkep donması, kafa arızaları, temizleme sorunları gibi birçok sorun okudum açıkçası 4K'lık cihazın elde kalmasınıda istemem açıkçası. Laser yazıcılarda hiçbir sorun okumadım ömürlük oluyor? Laser yazıcı mı almak mantıklı tanklı mürekkepli yazıcı mı?

Bizim kuzen lazer almıştı gayet memnun.

Laze bence de mantıklı genel anlamda. Tanklılarda mürekkep ıslaklığıyla uğraşıyorsun bir de. Zeminli şeylerde kağıdın şeklini bozuyor. Ama şu anda doldurulabilir kartuşlar aldım ve gayet ekonomik oldu kartuş doldurma vb işlerim. Ayrıca 2 sene kenarda yatıp hemen hemen tüm kafaları tıkanmışolsa da özel solüsyonlarla açılabildim tıkalı kısımları. Lazerlerin sarfiyat malzemeleri ve bakım masrafları sanırım tanklılara nazaran daha pahalı oluyor.

Tanklı biraz zahmetli evet ama daha kaliteli ve sağlam Lazer'e göre bence tanklı yazıcı al zahmetini göze alıyorsan. Aynı zamanda kafa arızası ve temizlik sorunları oluyor ben Canon marka kullanıyordum tanklı yazıcı kafa arızası ve temizliği cart curt derken 2-3 sene kullandım ama çok memnun kaldım kaliteliydi.

Lazer yazıcılar renksiz baskı için iyidir. Diğer yazıcılardan kat kat seridir. Ama renkli lazer yazıcılarda sorunlar çıkarabiliyor.

Tanklı yazıcı kullanıp sorun yaşayan var mı? Veya kendi yaşamasada çevresinde duyan eden gören var mıdır? Mürekkep donması, kafa arızaları, temizleme sorunları gibi birçok sorun okudum açıkçası 4k'lık cihazın elde kalmasınıda istemem açıkçası. Laser yazıcılarda hiçbir sorun okumadım ömürlük oluyor? Laser yazıcı mı almak mantıklı tanklı mürekkepli yazıcı mı?
Lazer. Mürekkeplerin fiyatı çok yüksek ve sıkıntı çıkma ihtimali var. DCP 7055 kullanıyorum 10 yıldır. SOn 5 senedir kaçak toz ile ama. GEçen sene DRUM'ı bozuldu sadece, oda en son 200TL gibi birşeydi.

2016'dan itibaren Samsung M2020W lazer yazıcım var ve renkli Canon'dan geçtim. En güzel yanı cihazı 2 yıl kullanmasanız dahi sorunsuz çıktı alabiliyorsunuz. Hatta ben o dönem 220'ye aldım 600'e renkli lazerlileri vardı almadığıma pişmanım.

Bizim kuzen lazer almıştı gayet memnun.
Markası neydi?

Lazer kullanıyorum, gayet memnunum.
Markadı nedir? Pantum 2500w aldım ben.

Lazer. Mürekkeplerin fiyatı çok yüksek ve sıkıntı çıkma ihtimali var. DCP 7055 kullanıyorum 10 yıldır. SOn 5 senedir kaçak toz ile ama. GEçen sene DRUM'ı bozuldu sadece, oda en son 200TL gibi birşeydi.
Pantum p2500w hiç duydunuz mu onu aldım.

Geri
Yukarı