Tarihi geçmiş sucuk yenilir mi?

Tavsiye edilen tüketim tarihi geçirilebilir ancak son kullanma tarihini geçirmek daha sıkıntı bir şey. Denildiği gibi buzlukta muhafaza edildiğinde daha uzun süre dayanacağına katılıyorum. En temizi ufak bir parça kesip bir şekilde bozulma durumunu incelemek. Artık koklar mısınız, tavaya mı atarsınız bilmiyorum.

Paket açıldıysa ve hava ile temas etmesi durumunda uygun şekilde paketlenerek buzlukta saklanması, son kullanım tarihinden önce tüketilmesi gerektiğini biliyorum. Farklı bir nüans var mı emin değilim. Ancak 5 ay kullanım tarihini geçirmek problem yaratabilir. Buzlukta korunuyor olsa bile tüketmezdim.

Alındığından beri buzluktaysa son kullanma tarihi üzerine 1 yıl geçse bile yenir. Zaten buzluğun amacı yıllarca saklamaktır. Pişirip tadına baktığında anlarsın.

Askeriyede 1980'lerden kalma mühürlü etler bile yeniliyor arkadaşlar. Ama sucuk işlenmiş et ürünü olduğu için biraz sorun olabilir, o yüzden at çöpe gitsin marketler sucuk dolu.
Aynen, parça şeklinde ki etler hariç, kıyma dahil işlenmiş etler derin dondurucu olsa bile kısa sürede tüketilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı