Technopat Animeciler Kulübü

İngilizce öğrenmek için diyorum. Bir şey katmaz demiyorum zaten. İngilizce öğrenmek için iyi bir seçenek değil. İngilizce anime/çizgi diziler önerin. Animeci diye yaratılan kavramda yanlış zaten. Ne bu? Anime mi satıyor...

Hocam Otakucu demek daha güzel oluyor bence. :p

Ben One piece başladım ama 800 bölüm boyunca tüm olayların gelişme sırası aynı o yüzden bıraktım. Onun dışında Fma-FmaB-Fairy tail gibi bir iki anime izledim.

Şu sıralar Naruto izliyorum. Bir şey soracağım. Bu Narutonun ilk sezonu 220 bölümlük olan sezonda 100. bölümden sonra hepsi filler izlemeye gerek var mı yoksa direkt shippuden'e geçsem olur mu?
One Piece ben de aktif takip ediyorum. Ama dediğin gibi baymaya başladı. Fakat yazar hikayenin %80'inin geride kaldığını söylediği için sonuna kadar izleyeceğim :)

100 bölüm filler nedir ya, yuh :)

Şu sıralar Naruto izliyorum. Bir şey soracağım. Bu Narutonun ilk sezonu 220 bölümlük olan sezonda 100. bölümden sonra hepsi filler izlemeye gerek var mı yoksa direkt shippuden'e geçsem olur mu?
Buyur dostum Naruto'nun filler listesi:
Naruto Filler List | The Ultimate Anime Filler Guide

Bu da Naruto Shippuden'in:
Naruto Shippuden Filler List | The Ultimate Anime Filler Guide

Bu da benim MyAnimeList hesabım:
uguryagan's Profile - MyAnimeList.net

Filler ne demek?
Mangadan bağımsız, ana senaryoyla ilgisi olmayan bölümler. Genelde manganın yayınlanma hızı animeye yetişmediğinde anime yapımcıları da o hafta bölüm yayınlamak zorunda oldukları için böyle bölümler çıkartıyorlar. İzlenebilir, ama izlenmese de olur. Mesela Naruto'da Naruto ve Hinata arasında geçen çok güzel filler bölümler vardı.

Ben anime izlemiyorum ama animecileri severim nedenmi?
Saçma salak ısıtılıp koyulan türk dizileri izlemiyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı