Tek taraflı çiğnemeyle oluşan yüz asimetrisini nasıl anlaşılır?

Önemli Biri

Centipat
Arkadaşlar uzun süredir tek taraf ile yiyecekler çiğnendiği zaman, çiğnenilen taraf zamanla daha aşağıya mı kayar yoksa yukarıya mı?

İnternette tam kapsamlı olmaksızın bir araştırmaya girdim bu konu hakkında fakat bir sonuç bulamadım. Yalnızca tek taraflı çiğnemelerle oluşacak asimetriden söz edilmiş. Bunun nasıl bir şekil alacağından bahsedilmemiş bile.

Konu hakkında bilgisi olup insanları bilgilendirmek için yazı yazarsanız hem kendi adıma hem de bu konudan yararlanacak insanlar adına teşekkürlerimi sunarım.
Konu biraz farklı ama güncel.

Son düzenleme:
Arkadaşlar uzun süredir tek taraf ile yiyecekler çiğnendiği zaman, çiğnenilen taraf zamanla daha aşağıya mı kayar yoksa yukarıya mı?

İnternette tam kapsamlı olmaksızın bir araştırmaya girdim bu konu hakkında fakat bir sonuç bulamadım. Yalnızca tek taraflı çiğnemelerle oluşacak asimetriden söz edilmiş. Bunun nasıl bir şekil alacağından bahsedilmemiş bile.

Konu hakkında bilgisi olup insanları bilgilendirmek için yazı yazarsanız hem kendi adıma hem de bu konudan yararlanacak insanlar adına teşekkürlerimi sunarım.
reis bendede aynı problem var hatta fotoğraf ile konu açtım bakabilirsin bi çözüm buldunmu

Bence aşağı da yukarı da kaymaz bir taraf güçlenir, kaslanır diğer taraf gelişmez. Sonuçta oradaki kasların yardımı ile çene kapanıyor ve dişler yiyeceği sıkıştırıp parçalıyor. Bu işlem esnasında kuvvet noktası sabit, yukarıdan veya aşağıdan bir baskı yok o yüzden yamulma olmaz bence. Diğer tarafla çiğnemeye başla :D

Geri
Yukarı