Telefonun ekranı çatladı

Hocam benim telefonum halıya düşerek kırıldı siz düşünün. Telefonların kronik sorunu köşeden darbe almalarıdır diyebiliriz.

Bildiğim üzere ekran koruyucular telefonun kendi ekranından biraz daha küçük olur. Tırnağınız varsa ekran koruyucunun köşesinden başlayıp ekran koruyucunun etrafında tırnağınız ile ekran koyucu ve ekran arasında gezdirin. Sonra yavaş yavaş bir köşeden çekiniz. ( ekran kartı yazmışım sıkıntısı olan arkadaşlara ekran kart ekran kartı diye diye. Alışkanlık. )

Teşekkürler, ekran koruyucusu kırılmış. Koruyucu çıkartacağım.

Hocam ekran koruyucu ekranın ana camına zarar verebilir dediğim şekilde 2 köşeden tutarak çekiniz. Tırnağınız ile ekran koruyucunun altında gezdirin ( etrafını ) bu şekilde yapışkan açılacaktır. Alt kısımlardan yukarı doğru yavaşça kaldırın. Alt kısımlardan derken 2 köşesinden tutun kaldırın.

Adınıza sevindim hocam.
Teşekkürler, bende çok sevindim. İyi ki ekran koruyucu takmışım zamanında.
Hocam ekran koruyucu ekranın ana camına zarar verebilir dediğim şekilde 2 köşeden tutarak çekiniz. Tırnağınız ile ekran koruyucunun altında gezdirin ( etrafını ) bu şekilde yapışkan açılacaktır. Alt kısımlardan yukarı doğru yavaşça kaldırın. Alt kısımlardan derken 2 köşesinden tutun kaldırın.
Fön makinesi ile ısıtarak çıkartan kişiler varmış. Bu yöntem daha kolay oluyormuş. Doğru mu peki?

Arkadaş zımba demiş ağır ya da ev için küçük olanlardan mı bahsettememiş eğer çok büyük bir zımba değilse kırılmaz.
Görseldeki zımbadan bahsediyorum.

Şimdi sen 1 metre havadan kendi telefonuna zımba at küçük olanı.

Köşesine doğru atın hocam ama. Mümkünse zımbanın altındaki demir kısım ekranın köşesine gelsin. Bakalım ne olacak.

Şimdi sen 1 metre havadan kendi telefonuna zımba at küçük olanı.

Telefondan telefona değişir eski telefonumda en ufak bir darbede iç ekran pert oluyordu. Ama şimdikine zımba düşürdüm masanın en üst kısmından yere düştü birkaç şey oldu ekranda kılcal çizik bile yok marka modele göre değişir.

Telefondan telefona değişir eski telefonumda en ufak bir darbede iç ekran pert oluyordu. Ama şimdikine zımba düşürdüm masanın en üst kısmından yere düştü birkaç şey oldu ekranda kılcal çizik bile yok marka modele göre değişir.
Evet telefondan telefona değişir. Kırılmaması için Gorilla Glass 10 gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı