TOKİ evi alınır mı?

Yanlış bilgi
TOKİ’yi mantıklı bulmuyorum. Yılda iki defa takside ve ana paraya gelecek olan zamları hesapladığında sen 650bin liraya ev aldım sansarken bir anda birkaç milyonluk oluyorsun farkında olmadan.
Asgari ücrete göre arttıracaklar.

Enflasyon ve memur maaşına yapılan zam oranında ödemeye zam yapılacak. Bu da şu anki durumla 240 aylık ödeme süresinde 10 milyon civarında bir para yapıyor. (Kaynak: Twitter)
2 yıl sonra memur maaşına gelecek zam zaten enflasyonla doğru orantılı olacak. Devletin dolandırmaya çalışıp 2 yıl sonra taksiti 20.000 TL yapacağını mı düşünüyorsunuz?

Yanlış. Yılda 2 kere, memur maaşı oranında artış gerçekleşecek.
Hocam mantıklı değil mi bu? Enflasyon oranında maaş da artıyor ya hani. Diyelim 20 yillik taksitte 10 yıl ödedik. Her yıl %50 oldu enflasyon (tamamen ornek) 10 yılda %500 Oldu. Yani 5000 lira 2500 oldu. E sen 10 yıl sonra da artık çerez parası olan 2000 lira mı odemek istiyorsun?

3+1, 105m² brüt alanı olan ev taş çatlasın 85m² net kullanım alanı olan eve 800.000₺ vermek mantıklı değil. Hem kira ödeyeceğim hem de krediyi hangi parayla ödeyeceğim. Devlet karı olmayan bir şeyi asla vatandaşına öyle kolay kolay vermez. Yaşadığım bölge itibarıyla evlerin yapılacağı yer muhtemelen yüksek yerlerde olacaktır. Şu anda oturduğum evden işimi yürüme gidip geliyorum, Allah'ın s..... ettiği dağında ev yapacak hem de fiyatını İstanbul'daki daireler ile aynı olacak üstelik kutu kadar ev, akıl alır gibi değil. Bende başvuracaktım ta ki evlerin kutu gibi olacağını öğrenene tek, bu ülke de asgari ücretli bir kişinin ev alması mümkün değil maalesef.

Hocam mantıklı değil mi bu? Enflasyon oranında maaş da artıyor ya hani. Diyelim 20 yillik taksitte 10 yıl ödedik. Her yıl %50 oldu enflasyon (tamamen ornek) 10 yılda %500 Oldu. Yani 5000 lira 2500 oldu. E sen 10 yıl sonra da artık çerez parası olan 2000 lira mı odemek istiyorsun?
Eğer memursan mantıklı. Memur değilsen, özel sektörde çalışıyorsan eğer maaş zamlarının enflasyon oranında yapılmadığını, yılda iki kere zam yapılmadığını, memur maaşı kadar zam yapılmadığını bilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı