TRT vergisi nelerden alınacak?

xKrein

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gelecek ay Trt vergisi uygulanacak diyolar. Bu vergi hangi parcalarda olacak? Tek başına hiç bi parça internete girmediği için PC toplarken bu vergiden muaf mı olacaz? Sadece monitörden mi alınacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu karar yazısı.
Screenshot_2016-07-09-13-26-00.png

Bunlarda vergiler ve oranları.
Screenshot_2016-07-09-13-26-45.png
Screenshot_2016-07-09-13-26-56.png

O zaman az dizi çekin. TRT izleyen var mı? Ben söyleyim çünkü yok. Neden? Yayın kalitesi iyi değil. Tam yeni bilgisayar toplayam ona vergi buna vergi.
Böyle herşeye vergi almakla ülkeyi herkes yönetir.

Öncelikle soruya cevap vereyim. Resmi gazetedeki veriye göre tümleşik sistemler sonucu çıkartılmakta. Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, tablet gibi. Fakat sonradan ayrıntıya dökerlerse donanım parçalarına da ekleyebilirler. Şimdilik parçalar söz konusu değil.

Zaten var olan bir vergi genişletildi. Ben TRT izlemem, izleyenler malum.

upload_2016-7-9_14-39-1.png

Bu devlet en küçük yerden bile vergi kesiyor. Gerçekten bu şekilde her yerden vergi alınarak devlet ben de yönetirim. Yayın kalitesiymiş , yok izleyen yokmuş şeklinde eleştirmeye gerek yok fakat vergiler zaten yeterince insanları bıktırdı. Bir şey almak için kaç yerden vergi verdiğimize bakar mısınız?

ÖTV, KDV, TRT vergisi derken aldığımız her üründen bir tane de devlete alır olduk. Asgari ücreti yükseltsen, memur maaşlarına zam yapsan ne olacak zihniyetini değiştirmediğin sürece? Halkın cebindeki 3-5 kuruşun peşine düşmekten geri kalmadığın, domuzdan kıl koparmayı kar saydığın ve neticesinde halka hiçbirşey sunmadığın sürece ne anladım senin yaptıklarından? Bu işin sonunda olacak şey internet bağlantısı olan her cihazdan bu verginin alınması olacaktır. İnternet bağlantısı olan don olsa ondan bile vergi almaktan çekinmeyeceklerinin açık göstergesidir!

Peki arkadaşlar trt vergisi alıcak ya yabancı ülkeden getirsek ne olur onun parasınıda ekliyecekler mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı