TRT vergisi nelerden alınacak?

@presidentbananas Sen benim dediğimi anlamıyorsun. Ben para pul için çalışmaktan bahsetmiyorum. Geçim için çalışmaktan bahsetmiyorum. Eğer olanları beğenmiyorsan ideolojine göre şartları değiştirmek için çalış diyorum. Zaten güveniyorum ki eğer hakkın ise ve hayırlısı ise amacına ulaşırsın.

Kısacası;

Çalış katkıda bulun, emeğinin karşılığı zaten seni bulacak.

"Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner."
Bu ülkenin şu şartlarında emeğinin karşılığını almak biraz zor dostum tabi şu anlık.

@presidentbananas Eğer böyle düşünürsen sana göre yanlış olan hiç bir şeyi düzeltemezsin. Fani olan hiç bir şey imkansız değil. Zor yok, az emek var. Bitkiye yeteri kadar su vermezsen, çürür ve verdiğin su kadar dahi mahsül alamazsın. Bak bu doğanın bozulmaz kanunun bir örneği.

@presidentbananas Eğer böyle düşünürsen sana göre yanlış olan hiç bir şeyi düzeltemezsin. Fani olan hiç bir şey imkansız değil. Zor yok, az emek var. Bitkiye yeteri kadar su vermezsen, çürür ve verdiğin su kadar dahi mahsül alamazsın. Bak bu doğanın bozulmaz kanunun bir örneği.
O zaman sana şu şekilde bir örnek vereyim Türkiye de bir doktorun BMW alması 1 yıl ise şu anda Amerika da veya İngiltere de 3-4 ay. istatistikleri bile var en çok çalışan 10 ülkeden biriyiz fakat gelir, kar? Sor bakalım sokaktaki insanlara kaç kişi mutlu? Kaç kişi verdiği emeğin karşılığını alabiliyor?

@presidentbananas Seninle anlaşamıyoruz. Eğer bunlar yanlış ise sana bunları çalış ve değiştir diyorum. Ayrıca bu ülkede doktorsan ilk ay maaşınla orta segment sıfır BMW'ni altına çekebilirsin. Ben kimler neler gördüm ne maaşlarla nerelere geldiler. Bahane çok... Fakat bence ideolojin ve hedeflerin varsa çalışmak çok kolay.

EĞER SENİN DÜŞÜNDÜĞÜN GİBİ HEP BÖYLE DÜŞÜNÜRSEN HEP KÖTÜYE GİDEN SEN OLURSUN. KÖTÜ ZATEN KÖTÜDÜR. BİZ BUNU İYİ YAPMAYA ÇALIŞMALIYIZ. OLAY BU.

Toplama bilgisayarlarda vergi yok arkadaşlar sadece hazır dediğimiz çarşıda pazarda satılan bilgisayarlara gelecek o vergi.

Devlet yapıyor bir şeyler. Hep negatif yönden bakın Türkiye gelişmesi için yapılan şeyeler bu. Eski devlet adamları aldıkları halde devleti geliştirmiyorladı. Eski zaman bu kadar iyi değil milletimiz. Şimdi herkeste bilgisayar, telefon, araba var çok şükür. Yollarımız kısaldı duble yollarımız var. Devlet alıyorda boş şeylere mi para vermekte? Sizlerin karınları tok olduğu için nelere eleştirelim diye düşünün. Telefondan bilgisayardan yazmak kolay tabi. Sizde devlet başkanı olun bakalım bu kadar kolay olacak mı yazıştığınız gibi. Rusya kırımı nasıl ele geçirdiyse bizim ülkemizde Suriyelileri vatandaşlıkları verip Suriye ele geçirecek. Tabi siz bunları düşünemediğiniz için boş konuşun. Biraz tarih okuyup araştırın. Devlet sırrı bu yüzden var. Devletimiz bilir işini siz yolunuza bakın. Halimizi şükreteceğimize buradan boş laflar çarkalanıyor. Hadi eyvallah kendinize iyi bakın...

Son düzenleme:
Devlet yapıyor bir şeyler. Hep negatif yönden bakın Türkiye gelişmesi için yapılan şeyeler bu. Eski devlet adamları aldıkları halde devleti geliştirmiyorladı. Eski zaman bu kadar iyi değil milletimiz. Şimdi herkeste bilgisayar, telefon, araba var çok şükür. Yollarımız kısaldı duble yollarımız var. Devlet alıyorda boş şeylere mi para vermekte? Sizlerin karınları tok olduğu için nelere eleştirelim diye düşünün. Telefondan bilgisayardan yazmak kolay tabi. Sizde devlet başkanı olun bakalım bu kadar kolay olacak mı yazıştığınız gibi. Rusya kırımı nasıl ele geçirdiyse bizim ülkemizde Suriyelileri vatandaşlıkları verip Suriye ele geçirecek. Tabi siz bunları düşünemediğiniz için boş konuşun. Biraz tarih okuyup araştırın. Devlet sırrı bu yüzden var. Devletimiz bilir işini siz yolunuza bakın. Halimizi şükreteceğimize buradan boş laflar çarkalanıyor. Hadi eyvallah kendinize iyi bakın...
Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum fakat bu vergileri düşününce insanın morali bozuluyor, adamlar 200 dolara RX 490 alır, biz 900 TL'ye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı