TT fiber İnternet

TürkNet YAPA ağını TürkTelekom Fiber altyapısından mı sağlıyor ? Eğer öyleyse TürkTelekom fiber altyapısı kaçınılmaz ama eğer farklıysa ben TTNET yerine TürkNet YAPA alt yapısının yapılmasını isterdim. Şuan Samsun'da öğrenci evimde kalıyorum. Kirada oturduğum binada TürkTelekomun Fiber Altyapısı var ve ben TTNET'e 50Mbps hız için aylık 183 TL para ödüyorum. Adam soyuyorlar gerçekten. Okulum bitsin memleketteki evde TurkNet'e geçeceğim.

TürkNet yapa ağını Türk Telekom fiber altyapısından mı sağlıyor? Eğer öyleyse Türk Telekom fiber altyapısı kaçınılmaz ama eğer farklıysa ben TTNET yerine TürkNet yapa alt yapısının yapılmasını isterdim. Şu an Samsun'da öğrenci evimde kalıyorum. Kirada oturduğum binada Türk Telekom'un fiber altyapısı var ve ben TTNET'e 50Mbps hız için aylık 183 TL para ödüyorum. Adam soyuyorlar gerçekten. Okulum bitsin memleketteki evde TürkNet'e geçeceğim.

Bildiğim kadarıyla yapa TürkNet'in altyapısı.

bizim 10 dairelik binada 3 daire dolu, superonline fiber var turk telekom adsl dahil herhangi bir şeyi yoktu üç senedir. geçenlerde geldiler turk telekom fiber kabloyu eve kadar cektiler istediğiniz zaman geçebilirsiniz dediler gittiler. sitedeki diğer binalar nispeten dolu da bizim bina boş yani.

Sadece bir kere ile bırakma, sürekli yaz. En kötü VDSL getirirler. Bende çok uğraştım, en sonunda Bayrampaşa Türk Telekom müdürü tanıdık olduğu için öyle getirebildim. İstanbul'da isen şansın daha yüksek en kötü VDSL getirirler.

Abimin yanına geldim, büyük şehir ve eski bina ama KabloNet fiber altyapı var. Ben bakır kablo ile 24 Mbps port bekliyorum ve 24 Mbps 94 lira diyorlar. Kabloyu laptopa taktım aldığım hıza bak. Bilseydim HDD getirirdim. :) Sen TT fiberi boşver, KabloNet peşine düş. TT fiber gelse ne olacak? Yine kazık.
1.jpg

GPON için 9 yıl uğraştım. Yeni sistemle birlikte ADSL altyapısı olan eski bölgeler ve yeni binalar için GPON sistem kuruyorlar.

En yakın ilçe müdürlüğüne gidip altyapı erişim ve planlama bölümü ile görüşmeniz gerekmekte. Yapılabilir dedikleri anca binadan imzalı dilekçeyi alıp verin. Benim sistem 1 ay civarında tamamlandı. Gayet hızlı.

İmzadan konuya erişebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı