TurkNet GigaFiber 94 Mbps hız veriyor

EmirSenleR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 haftadır TurkNet GigaFiber kullanıyorum. Fakat birkaç saat önce hızım çakıldı, bilgisayardan sabit 867 download, 820 upload alırken 94 Mbps download, 94 Mbps upload oldu. Telefon Wi-Fi'si ile girdiğimde değerlerim normal eskisi gibi çıkıyor fakat bilgisayarda 94 çıkıyor neden olabilir?

Modem arayüzüne girdiğimide ise şu şekilde çıkıyor.

Arızanın nedeni ne olabilir acaba? Windows'un ayarlarında 100 alınan 100 verilen yazıyor yardımcı olursanız sevinirim.
Wi-Fi'de herhangi bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• qwe.png
    qwe.png
    17 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleyen: Moderatör:
Kablodan kaynaklı olduğunu sanıp CAT6 kablo satın aldım modemdeki diğer portları denedim ne yaptıysam aynı şekilde kaldı.

Killer yazılımı önceden vardı o zaman böyle bir sıkıntı olmuştu driver ı silince sorunum çözülmüştü fakat şimdi ne yapacağımı bilmiyorum ne ile alakalı bilmiyorum.

Hocam destek kaydı açmanız en doğrusu olacaktır santralde hata var gibi görünüyor.
Tamamdır teşekkürler.

Hocam destek kaydı açmanız en doğrusu olacaktır santralde hata var gibi görünüyor.
Modem arayüzünde WAN 1000mbps gözüküyor kabloda 100 alıyor diye benden kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm.
qwe.png

Ayrıca ekleyeyim Wifi üzerinden hızımda bir sıkıntı yok pc deki Ethernet girişinde bir sıkıntı olabilir mi veya yazılımsal bir durum ?

Hocam modemde ya da PC de problem var çünkü 100 Mbps olarak tanımlamış modem.

Yeni konular

Geri
Yukarı