TurkNet GigaFiber 94 Mbps hız veriyor

Merhaba, yaklaşık 1 haftadır TurkNet GigaFiber kullanıyorum. Fakat birkaç saat önce hızım çakıldı, bilgisayardan sabit 867 download, 820 upload alırken 94 Mbps download, 94 Mbps upload oldu. Telefon Wi-Fi'si ile girdiğimde değerlerim normal eskisi gibi çıkıyor fakat bilgisayarda 94 çıkıyor neden olabilir?

Modem arayüzüne girdiğimide ise şu şekilde çıkıyor.

Arızanın nedeni ne olabilir acaba? Windows'un ayarlarında 100 alınan 100 verilen yazıyor yardımcı olursanız sevinirim.
Wi-Fi'de herhangi bir sorun yok.
Merhaba, hız testi sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz kontrol ederek bilgi verecektir 🙏

Merhaba, hız testi sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz kontrol ederek bilgi verecektir 🙏
Merhaba müşteri hizmetlerine yazdım,bana bu şekilde cevap verdiler ne zaman geçiş sağlanır wan kablosundan hızı alıyorum bu cevap çok yetersiz.

Dosya Ekleri

• opo.png
    opo.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 54
TurkNet'lik bir problem yok modem PC ne Max 100 Mbps dağıtıyor zaten Wi-Fi'da alıyormuşsun hızı.

TurkNet'lik bir problem yok modem PC ne Max 100 Mbps dağıtıyor zaten Wi-Fi'da alıyormuşsun hızı.
Sorun orda neden 100 mbps şeklinde dağıtılıyor ben 2 gün önce 900 mbps hız alıyordum

Başka modem ve kablo ile denedim sonuç aynı format deneyeceğim olmazsa laptopu servisine vereceğim ethernet girişi sorunlu sanırım.

Bunu denediniz mi?
denedim maalesef sonuç yok şu an format atacağım.

Maalesef hala aynı şekilde indirme hızım değişen birşey olmadı Windows 10 a geçtim.

Bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim ethernet portu ile kaynaklı bir arıza olabilir mi?
Sanırsam laptopu servise göndereceğim.

Sorunu buldum ethernet girişindeki pinlerden biri içine göçmüş.

Son düzenleme:
denedim maalesef sonuç yok şu an format atacağım.

Maalesef hala aynı şekilde indirme hızım değişen birşey olmadı Windows 10 a geçtim.

Bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim ethernet portu ile kaynaklı bir arıza olabilir mi?
Sanırsam laptopu servise göndereceğim.

Merhaba, sorununuz şu anda devam ediyor mu?

Sorun orda neden 100 mbps şeklinde dağıtılıyor ben 2 gün önce 900 mbps hız alıyordum

Başka modem ve kablo ile denedim sonuç aynı format deneyeceğim olmazsa laptopu servisine vereceğim ethernet girişi sorunlu sanırım.
Aygıt yöneticisinde ehernet ayarlarında bunu 1000 Mbps'e ayarlamayı denediniz mi?

Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı