TurkNet nasıl?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Kullananlar deneyimini paylaşabilir mi? YouTube, Netflix, online oyunlar vb. yerlerde deneyimleriniz nasıl? Tavsiye ediyor musunuz?

Eskiden TürkNet kullanıyordum. Henüz bir gün önce Kablonet'e geçtim. Ben memnundum, bir sorun yaşamadım. Neden Kablonet'e geçtiniz derseniz, 100Mbps akıllı sınırsız ve TV paketinin 95TL olması cazip geldi.

Binanızda hangi altyapılar var? Kötü diyenlerin çoğunluğu bina tesisatında sorun olanlar. Eğer VDSL, TT fiber veya kendi altyapısı varsa geçin.

Eğer altyapınıza güveniyorsanız bence tercih edilebilir. Altyapınız size ne vaat ediyorsa firma da size onu ulaştırıyor. Aktif bir şekilde arayıp ulaşamayacağınız bir müşteri hizmeti olmamasından mütevellit şikayet edenleri anlamıyorum çünkü gerek mobil uygulamaları gerek de siteleri üzerindeki online işlemler bölümünden arıza kaydı oluşturulduğunda en geç 48 saat içinde dönüş yapılan ve sorununuzun her aşamasını takip edebileceğiniz bir sisteme de sahip.
Kısacası altyapınız iyiyse alacağınız hizmet de iyi olacaktır. Altyapınızı sorgulayıp ona göre karar vermenizi öneririm.

35/85 TL yalın paketi kullancısıyım. Şuana kadar 1 kere bile kopma sorunu yaşamadım. YouTube platformunda 2K'yı bile donmadan izleyebiliyorum. 4K deneyemedim monitörüm yok :/.

Filmlerde 1080P dışında pek kaynak izlemediğim için yine sıkıntı çekmedim yalnızca ev yoğun olunca filmin belli başlı yerlerinde 1 2 snlik donmalar yaşıyorum.

Online oyunlarda eski Vodafone paketime göre ciddi düşüşüm var. Örnek oyun League of Legends'te Türkiye sunucusnda ping değerlerim 35 34 arasındayken şu an 19 17 hatta ev boşsa 14 13 ms kadar düşüş yaşıyorum.

Kopma sorunu olanlar ya altyapısı yeni olanlar ya da çok eski bir altyapıya sahip oldukları için genelde bu sorunu yaşıyorlar.

Tavsiye ediyor muyum konusunda ediyorum ama 35'lik altı paketleri bence düşünme ev halkıyla 35likte bile zorlanırken 16 24 falan çile çektirir gibi geliyor bana.

Her akşam saatleri sorun yaşamak istemiyorsan kullanma sinir hastası olabilirsin. Tavsiye etmiyorum TürkNet kullanıyordum zorla kurtuldum.

Eğer yüksek hız konusunda yorum almak istiyorsanız muhtemelen buna cevap verecek son kişiyim. Küçük bir kasabada yaşıyor olmamdan dolayı maksimum 16 Mbps alabiliyorum. Hattan dolayı bu değer 12'ye düşüyor ve benim aldığım maksimum 9 :D. En azından teknik arıza gibi bir durumla karşılaşmamış olduğumu söyleyebilirim.

Bu sıkıntı herkeste oluyor mu? Çok şikayet görüyorum ama sundukları da cazip geliyor.

Ben yaşamıyorum. Evdeki herkesin telefonu bağlı ayrıca bilgisayarda kablo üzerinden. Aman aman bir ping artışı ya da direk interin kullanılmayacak kadar yavaşlaması sorunuyla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı