Elektronik Twisted Minds TM27PG 260Hz Nano IPS Monitör 5299 TL

Zaten hatalar var sadece o değil. 32 inç 240 Hz Curved monitöre IPS yazmışlar bütün her yerde IPS yazıyor ama monitör VA panel. Kimse kalkıp düzeltmemiş. Herkes kopyala yapıştır yapmış. Ben zaten firmayı savunmuyorum. Bu konudaki yazdıklarım sadece bu marka için değil. Bu tip üretilen markalar. X markası y markası çok önemli değil yani. Genel olarak yazıyorum yazdıklarımı.

Konuda bile paylaşırken nano IPS yazıyor ne kadar doğru bilmiyorum yazdım.

Normal IPS'tir o bence. Nano IPS dedikleri Quantum Dot gibi bir şeyse bilemem, ama Fast IPS ya da SS IPS diye bir şey yok; düz IPS panel, isimlendirme farklı.

Twisted mins monitör mü, yoksa şarkıcı mı belli değil. Şarkıcının profil fotoğrafı monitör. :D

Eki Görüntüle 2007515

@BerkayZ87 siz biliyor musunuz bilgileri?

Bu Gamepower markası da Çin, ama daha Türkiye dışında başka kullanan ülke insanı görmedim.

Bu da birleşik Arap emirlikli olsa da sanki sadece Türkiye satışı.

Bence Türk firması.
İşte adamlara belki yetiyor sadece buraya ürün göndermek buradaki satışları çok iyi ise üretim adeti sadece bizim ülkeye yetiyorsa büyümeden zaten yayılamaz. Bak Deepcool'a 1 sene içerisinde hem ülkede satışı zirve yaptı hem de güzel FP ürünler çıkardı.

Örnek olarak onu da gösterebiliriz mesela Deepcool soğutmaları şuan FP olarak neredeyse en iyisi kimse aksini söylemiyor. Deepcoolda para kazanıyor. Asusta ROG sıvı soğutmalardan para kazanıyor. Birisi 1000 TL kazanıyorsa birisi 3000 kazanıyor. ROG LC II 360mm 9k civarında şuan mesela ama LT360 daha iyi 3500 TL :D

Normal IPS'tir o bence. Nano IPS dedikleri Quantum Dot gibi bir şeyse bilemem, ama Fast IPS ya da SS IPS diye bir şey yok; düz IPS panel, isimlendirme farklı.
Yani olabilir ekstra bir özelliği vardır. Satış stratejisi de olabilir.

Son düzenleme:
İşte kardeşim bende sabahtan beri onu anlatmaya çalışıyorum. İncelemesi olmadan alınmaz diyorsunuz. İçeriğini bilmeden niye alınmaz diyorsunuz? Bu monitörü belki kendileri yapıyorlar belki MSI monitörlerini yapan firmaya yaptırıyorlar bilinmiyor işte daha.
Bilinmediği için neden alalım? Kumar oynamakla aynı şey bu, alıp da pişman olmak var işin içerisinde. Neyin nesi olduğunu bilmeden neden alalım? Anlatmak istediğimizde bu zaten.

Örnek olarak onu da gösterebiliriz mesela Deepcool soğutmaları şuan FP olarak neredeyse en iyisi kimse aksini söylemiyor. Deepcoolda para kazanıyor. Asusta ROG sıvı soğutmalardan para kazanıyor. Birisi 1000 TL kazanıyorsa birisi 3000 kazanıyor. ROG LC II 360mm 9k civarında şuan mesela ama LT360 daha iyi 3500 TL :D
Bu o ürünü fason yapmıyor?

Bilinmediği için neden alalım? Kumar oynamakla aynı şey bu, alıp da pişman olmak var işin içerisinde. Neyin nesi olduğunu bilmeden neden alalım? Anlatmak istediğimizde bu zaten.

Dostum sen fasonun kelime anlamını bir öğren bence. Yukarıda yazdım ama sanırım okumadın.

Basitçe anlatayım. Ortada bir ürün var. Bu ürünü ben yapıyorum ama üzerine sen kendi markanı basıyorsun. Bu ürün fasondur. Üretici benim ama marka senin. Ckribrahim yerine Heimlich yazıyor.

İşte kardeşim bende sabahtan beri onu anlatmaya çalışıyorum. İncelemesi olmadan alınmaz diyorsunuz. İçeriğini bilmeden niye alınmaz diyorsunuz ? Bu monitörü belki kendileri yapıyorlar belki MSI monitörlerini yapan firmaya yaptırıyorlar bilinmiyor işte daha. Adamlar TR de belkide 1 aydır ürün satıyorlar. Satıcılarda 3-4 tane falan. Benim gördüğüm satıcılar Teknosa, Gamers Arena ve KINZY diye firma. Bak yukarda adam yazmış ki. Arap ülkerine gönderiyorlar sadece diye sen diyorsun ki redditte vs yerlerde inceleme yok. Olmaz zaten. Gönderilen ülkeler inceleyecek ki inceleme olsun.

Kendi sitelerinde bile yazıyor dostum kaynak göstermeme gerek yok. Asus güç kaynağını hangi firma yapıyor diye yaz. Çıkar karşına.
Tam olarak dediğiniz gibi yazdım, ve hiç bir sonuca ulaşamadım. Rica etsem paylaşabilir misiniz ?

Tam olarak dediğiniz gibi yazdım, ve hiç bir sonuca ulaşamadım. Rica etsem paylaşabilir misiniz ?
Bak direkt ilk sırada çıktı.

1699464518100.png

Buna ek olarak Corsairin bazı modelleride seasonic üretimi. Bu tip firmalar gibi bir sürü firma var. Ürettirip marka basıyorlar.

Bayağı bir tartışma dönmüş ama hadi ben kumar oynayanlardan biri olarak yazayım. Uzun yıllardır teknolojiyle ilgilenirim. 1080P, 2K, 4K IPS paneller kullandım. 60 Hz, 144 Hz, 165 Hz, 240 Hz hepsini deneyimledim. Bir 360 Hz deneyimim olmadı. Şu an Twisted Minds'ın 2K IPS 240 Hz olan modelini kullanıyorum. Yine ilk indirimler atıldığında tereddütte kalarak almıştım. Sanırım 3-4 ay oldu alalı. LG paneli kullanıyor diye biliyorum, kodu o şekilde çıkıyordu. Tepki süresi, netliği beni fazlasıyla tatmin etti. Çok daha net monitörler kullandım evet ama klasik 2K IPS kalitesinde görüntü verebiliyor. Gecikme değerleri doğruysa ki ,bence yüzde yüz olmasa da vaat edilene yakındır, ben çok memnun kaldım. Yalnız ergonomisi zayıf, ekstra kol aldım. Onun dışında gözüm kapalı öneririm fiyat hala uygunsa. Ölü piksel ve garanti durumları nasıl işliyor onu bilmiyorum.

Bak direkt ilk sırada çıktı.

Eki Görüntüle 2007627

Buna ek olarak Corsairin bazı modelleride seasonic üretimi. Bu tip firmalar gibi bir sürü firma var. Ürettirip marka basıyorlar.
Corsair'in çoğunu CWT, ASUS ve Phanteks'i Seasonic üretiyor hocam. Çoğunu kullandım, iç yapıları tamamen aynı.

Bayağı bir tartışma dönmüş ama hadi ben kumar oynayanlardan biri olarak yazayım. Uzun yıllardır teknolojiyle ilgilenirim. 1080P, 2K, 4K IPS paneller kullandım. 60 Hz, 144 Hz, 165 Hz, 240 Hz hepsini deneyimledim. Bir 360 Hz deneyimim olmadı. Şu an Twisted Minds'ın 2K IPS 240 Hz olan modelini kullanıyorum. Yine ilk indirimler atıldığında tereddütte kalarak almıştım. Sanırım 3-4 ay oldu alalı. LG paneli kullanıyor diye biliyorum, kodu o şekilde çıkıyordu. Tepki süresi, netliği beni fazlasıyla tatmin etti. Çok daha net monitörler kullandım evet ama klasik 2K IPS kalitesinde görüntü verebiliyor. Gecikme değerleri doğruysa ki ,bence yüzde yüz olmasa da vaat edilene yakındır, ben çok memnun kaldım. Yalnız ergonomisi zayıf, ekstra kol aldım. Onun dışında gözüm kapalı öneririm fiyat hala uygunsa. Ölü piksel ve garanti durumları nasıl işliyor onu bilmiyorum.

Corsair'in çoğunu CWT, ASUS ve Phanteks'i Seasonic üretiyor hocam. Çoğunu kullandım, iç yapıları tamamen aynı.
Panel kodunu atabilir misin?

Monitörününü bilemedim de masasını almıştım ben güzeldi. Bütçe az ise alınabilir bence. Paranıza göre en iyisi bu ise yani olabilir.

Geri
Yukarı