Ubuntu boot sırasında takılıyor

xedas89

Kilopat
Merhaba. Windows ile birlikte Dual boot kullanıyorum. Ubuntu'yu ilk seçtiğim zaman görseldeki hatayı alıyorum fakat bir defa restart attıktan sonra sorunsuz bir şekilde açılıyor. Her defasında bu hatadan sonra restart atmak zorunda kalıyorum. Log dosyaları arasında bu kısmı bulamadığım için görsel şeklinde atıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

b3dedc47-48f3-4320-be5d-b9c577855467.jpeg

Merhaba. Windows ile birlikte Dual boot kullanıyorum. Ubuntu'yu ilk seçtiğim zaman görseldeki hatayı alıyorum fakat bir defa restart attıktan sonra sorunsuz bir şekilde açılıyor. Her defasında bu hatadan sonra restart atmak zorunda kalıyorum. Log dosyaları arasında bu kısmı bulamadığım için görsel şeklinde atıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam laptopumda benzer sorunu yaşadım çok uzun süre uğraştım sonrasında sorunun ekran kartından kaynaklandığını öğrendim. Sebebi, sistemimde çift ekran kartı olması ve NVIDIA olanın sürücüsünün güncel olmamasıydı güncelledim olmadı doğru sürümü deneye deneye bulmak istemediğim için tamamen devre dışı bıraktım ve sorunum çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı