Üniversite okumak mantıklı mı?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar açıktan lise okuyorum 3. dönemdeyim yani 10. Sınıf 1. Dönem. Amacım hukuk okumak ama aklıma takılan bir takım şeyler var, şu yıllarda üniversite mezunları işsiz diyorlar gözlerimle görmedim sosyal medyadan görüyorum. İkinci olarak üniversite zaman kaybı diyorlar, sizce üniversite okumak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar açıktan lise okuyorum 3. dönemdeyim yani 10. Sınıf 1. Dönem. Amacım hukuk okumak ama aklıma takılan bir takım şeyler var, şu yıllarda üniversite mezunları işsiz diyorlar gözlerimle görmedim sosyal medyadan görüyorum. İkinci olarak üniversite zaman kaybı diyorlar, sizce üniversite okumak mantıklı mı?
Dandik apartman üniversitelerinde okursan tabii zaman kaybı olur. Onun harici işsizlik muhabbetleri biraz abartı.

Yani üniversite boş diyen adam muhtemelen boş gezen bir adamdır. Şimdi etrafınıza bakın kasiyer alacakları zaman bile üniversite mezunu alıyorlar. Aklınızda da hukuk okumak gibi bir şey varsa da ve yeterli çalışırsanız imkanı yok işsiz kalmazsınız. Üniversite zaman kaybı diyen adamın da aklından şüphe ederim (boş bölümler hariç).

Ya okuyacaksin ya da beceri sahibi olacaksin, elin is tutacak. Okuyacaksan duzgun okuman lazim, esek gibi calisman lazim. Ha ben kitaba, derse gelemem diyorsan da sanayiye gideceksin, berbere gideceksin, cirak olup is ogreneceksin. Insaata gideceksin is ogreneceksin, usta olacaksin. Elektrikciye gideceksin, isi ogreneceksin. Kisaca yine esek gibi calisip becerikli olacaksin. Yoksa omur boyu asgari ucrete surunursun.

Usta deyip gecme hele sanayi ustalarinda kimsede olmayan paralar oluyor 🤣 Kucuk bi' motosikletcide iPhone 13 Pro vardi.

ODTÜ İTÜ Boğaziçi ve diğer birkaç tane daha baba üniversitede okumazsan biraz sıkıntı. Ama hukuk iyidir.

Son düzenleme:
Evet üniversite okumazsan aç kalırsın. İş yok diyenleri takma illa iş bulursun ama üniversite okumazsan kötü şartlarda çalışırsın.
Sanayi ustaları ortalama öğretmenden daha fazla kazanıyor halk eğitimde birsürü kurs var CNC operatörü olsa memurlardan fazla para kazanır 1999'da mı yaşıyoruz?

Hocam en kötü üniversite mezunu olursunuz iş bulursunuz bence. Ben okuyacağım yani ne olursa olsun.

Sanayi ustaları ortalama öğretmenden daha fazla kazanıyor halk eğitimde birsürü kurs var CNC operatörü olsa memurlardan fazla para kazanır 1999'da mı yaşıyoruz?
Her gün saatlerce ağır iş yapdıkdan sonra fazla para kazansan nolur parayı yiyemedikden sonra.

Geri
Yukarı