Üniversite okumak mantıklı mı?

Yani üniversite boş diyen adam muhtemelen boş gezen bir adamdır. Şimdi etrafınıza bakın kasiyer alacakları zaman bile üniversite mezunu alıyorlar. Aklınızda da hukuk okumak gibi bir şey varsa da ve yeterli çalışırsanız imkanı yok işsiz kalmazsınız. Üniversite zaman kaybı diyen adamın da aklından şüphe ederim (boş bölümler hariç).
Zaten Üniversite mezunu kasiyer istemeleri başlıca sıkıntı. 4 sene ne için okuyorsun 12 saat kasada beklemek için mi?

Hocam en kötü üniversite mezunu olursunuz iş bulursunuz bence. Ben okuyacağım yani ne olursa olsun.

Her gün saatlerce ağır iş yapdıktan sonra fazla para kazansan ne olur parayı yiyemedikden sonra.

Yani onu anlamıyorlar arkadaşlar rahat iş yapıp iyi para kazanmak var zor iş yapıp rahat iş yapandan daha az para kazanmak varda boş ver.

Hocam en kötü üniversite mezunu olursunuz iş bulursunuz bence. Ben okuyacağım yani ne olursa olsun.

Her gün saatlerce ağır iş yapdıkdan sonra fazla para kazansan nolur parayı yiyemedikden sonra.
Faturaları kiraları hesaplamaktan kafayı yemek yerine ağır çalışıp daha fazla kazanmak daha iyidir. Şu zamanda 40 bin liradan aşağı zor yaşanır. Şöyle bir örnek vereyim öğretmen olsan 25 bin maaş alacaksın ortalama bir doğan SLX 250 bin lira civarı. O arabayı almak için bile 10 ay paraya elini sürmeyeceksin. Memurluğun rahatlığı eskide kaldı sefalet içinde yaşıyor adamlar. Ki okusan dalında iş yapacağın bile garanti değil asgari ücrete de talim ettirirler.

Faturaları kiraları hesaplamaktan kafayı yemek yerine ağır çalışıp daha fazla kazanmak daha iyidir. Şu zamanda 40 bin liradan aşağı zor yaşanır. Şöyle bir örnek vereyim öğretmen olsan 25 bin maaş alacaksın ortalama bir doğan SLX 250 bin lira civarı. O arabayı almak için bile 10 ay paraya elini sürmeyeceksin. Memurluğun rahatlığı eskide kaldı sefalet içinde yaşıyor adamlar.
Ya kanka sen o psikolojik baskıyı bilmiyorsun heralde. Başlar başlamaz seni ezerler. Gidip direk dükkan açamazsın baban zengin değilse. Tecrübe lazım onun içinde genç yaşta sanayiye girmek lazım.

Arkadaşlar bilgisayar programcılığı mezunuyum bu bölümde önemli olan kodlama dillerini öğrenmek veya memur olmak içinse KPSS'den puan almak onemli diğer türlü torpil lazım şu an inşaatta çalışıyorum iş bulmakta zorlanıyorum.

Arkadaşlar bilgisayar programcılığı mezunuyum bu bölümde önemli olan kodlama dillerini öğrenmek veya memur olmak içinse KPSS'den puan almak onemli diğer türlü torpil lazım şu an inşaatta çalışıyorum iş bulmakta zorlanıyorum.

Bende o tarz şeylerle ilgileniyorum mezun oldukdan sonra geliştirdiğin projeleri örnek vererek ve yabancı dilinde iyiyse Avrupa'da bir iş bulabilir misin?

Ya kanka sen o psikolojik baskıyı bilmiyorsun heralde. Başlar başlamaz seni ezerler. Gidip direk dükkan açamazsın baban zengin değilse. Tecrübe lazım onun içinde genç yaşta sanayiye girmek lazım.
Kaportacıda çalışmışlığım var ustaya göre değişir o işler. Usta seni zayıf görürse ezer. Hakkını savunmayı bilirsen idare eder. Zaten okuma demiyorum kimseye ODTÜ, İTÜ,BOÜN gibi yerlerde okursan havada kaparlar seni. Ya diğerleri?

Yeni konular

Geri
Yukarı