Üniversitede sevgiliyle beraber yaşamaya başlamak

Sen hiç benzinin yanında çakmak çaktın mı?
İki yetişkin evlenmeden birlikte yaşamaya karar verdiyse yaşarlar, buna karışmak sana veya bir başkasına düşmez. Yüzyıllar öncesine ait bir geleneği insanlara dayatmak ve kişisel haklara karşı çıkmak akıl kârı değil. Bireyselliğe karşı bu kadar saldırgan olan tek milletiz gerçekten.

Abi manyak mısınız? Hem okuyorsunuz hem de çalışıyorsunuz yarın öbür gün işin içine çocuk girerse ne yapacaksınız kendinize gelin. Ama yine de siz bilirsiniz.
Dostum yanlış anlama ama kondom 24 TL yani Dolar artsa da isteyen alabilir. Önemli olan bilinçli olmak. Herkesi kendiniz gibi düşünmeyin artık. Sanki adamlar po... filmi çekmek için mi birbirleriyle aynı evde yaşayacak? Aklınız bu kadar da fesat olmasın. Tövbe, tövbe...

İki yetişkin evlenmeden birlikte yaşamaya karar verdiyse yaşarlar, buna karışmak sana veya bir başkasına düşmez. Yüzyıllar öncesine ait bir geleneği insanlara dayatmak ve kişisel haklara karşı çıkmak akıl kârı değil. Bireyselliğe karşı bu kadar saldırgan olan tek milletiz gerçekten.

Karıştığımı kim söyledi?

Peygamber efendimiz (S. A. V.) Buyuruyor ki:

"sakın bir erkek, yanında mahremi olmadıkça yabancı bir kadınla yalnız kalmasın." [Buhârî, Nikâh 111, Cezâu's-Sayd 26, Cihâd 140, 181; Müslim Hacc 424, (1341).]

"(yabancı) bir kadınla yalnız kalmayın, çünkü onların üçüncüsü şeytandır."

Karıştığımı kim söyledi?

"sakın bir erkek, yanında mahremi olmadıkça yabancı bir kadınla yalnız kalmasın." [Buhârî, Nikâh 111, Cezâu's-Sayd 26, Cihâd 140, 181; Müslim Hacc 424, (1341).]

Kurandan bana ne? Yabancı ülkelerde insanlar rahatlıkla birlikte yaşayabiliyorlar, kimse kimsenin hayatına da burnunu sokmuyor.

Karıştığımı kim söyledi?

Bu yaşına kadar kimse sana buranın Arabistan olmadığını söylemedi mi?

Karıştığımı kim söyledi?

"İslam. Optimar'ın 2019'da yaptığı ankete göre Türkiye nüfusunun %89,5'u Müslüman'dır. Müslümanların %74'ünü Sünniler oluştururken, Alevi kesimin genel nüfusa oranı %12,5'tur."
Kaynak: Wikipedia

Buradan anlayacağın kadarıyla gördüğün her 10 insandan 1'i Müslüman değil. Yani sanki ülkenin %99,999'u Müslüman'mış gibi mesajlar atmak doğru olmaz.

@Forumdaş Dininizi ya da inancınızı empoze etme çabanız neden? Kimseden izin istemedim, sosyal açıdan görüşlerini ve tavsiyelerini belirtmelerini istedim. Lütfen dini görüş ve baskılarınızı kendinize saklayın. Eğer sosyal açıdan tavsiyeniz yoksa da lütfen cevap vermeyin.

Geri
Yukarı