Üniversitede yan dal yapmanın iş hayatına pozitif bir etkisi var mı?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Üniversitede kendi bölümümüzün yanında başka bir bölümden yan dal yaparsak, ilk işe girerken veya iş kariyerimize olumlu bir etkisi var mı? Yoksa yan dal sadece kendimizi geliştirmeye, ilgilendiğimiz başka bir bölümden bir şeyler öğrenmeye mi yarıyor?

Bu çok genel bir soru olmuş. Neyde yan dal yaptığına bağlı. Mühendislik okuyan birisinin başka bir mühendislik dalında, tarih coğrafya vs bölümünde okuyan birinin edebiyatta yan dal yapması tabii ki iş hayatında rakiplerinin yanında bir adım öne çıkarır.

Sadece "bir şey öğrenebilmek" için üniversitede fazladan vakit geçirmek israftır. Yapacağınız her yatırımın size gelir olarak döneceğinden emin olmanız gerekir.

Son düzenleme:
Bu çok genel bir soru olmuş. Neyde yan dal yaptığına bağlı. Mühendislik okuyan birisinin başka bir mühendislik dalında, tarih coğrafya vs bölümünde okuyan birinin edebiyatta yan dal yapması tabii ki iş hayatında rakiplerinin yanında bir adım öne çıkarır.
Mesela ben ing işletme okuyorum, 2. senemde yan dal yapmayı düşündüğüm psikoloji veya ekonomi var.

Mesela ben ing işletme okuyorum, 2. senemde yan dal yapmayı düşündüğüm psikoloji veya ekonomi var.

Ekonomiyle yaparsan yan daldan alacağın sertifika CV'ne güzel bir ekleme olabilir. Ekonomi, psikolojiye göre ana bölümünle daha doğru orantılı.
Şirketler üniversite zamanında kazandığın sertifikalara çok önem veriyor. yan dal da bunun için güzel bir fırsat.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı