Visual Studio Code HTML, CSS, Javascript ile mi yazıldı?

Ahmet Hoca

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

Şu İnstagram postunun altında "Bunlar olmasa Visual Studio Code olmazdı" diye bir yorum gördüm. Visual Studio Code HTML, CSS, Javascript ile mi yazıldı?

Şu İnstagram postunun altında "Bunlar olmasa Visual Studio Code olmazdı" diye bir yorum gördüm. Visual Studio Code HTML, CSS, Javascript ile mi yazıldı?
Bunun sebebi o degil hocam. Burda gecen dillerin genelde normal compilerlara nazaran daha okunakli bir sekilde acilmasi ve kod tamamlama ozelliginin daha saglikli calismasindan kaynakli. Yani vs code bu diller ile gelistirilmedi. Bu dillere cok daha iyi hizmet etmesinden kaynakli boyle bir sey soylemisler.

Bunun sebebi o degil hocam. Burda gecen dillerin genelde normal compilerlara nazaran daha okunakli bir sekilde acilmasi ve kod tamamlama ozelliginin daha saglikli calismasindan kaynakli. Yani vs code bu diller ile gelistirilmedi. Bu dillere cok daha iyi hizmet etmesinden kaynakli boyle bir sey soylemisler.
Aslında tam olarak bu dillerle geliştirildi:
1669304078838.png

Memory kullanim paterninden ve acilis suresinden VC Code'un low level bir dille yazilmadigi net belli oluyor.

Bana gore text editor icin cok hantal, dogru plugin'lerle desteklemezseniz IDE'lere gore de cok yeteneksiz.

1669354845932.png

Sadece ve sadece text editleyeceksem ( ki fazlasi icin IDE kullanirim ) code (vscode ) kesinlikle ilk tercihim olmaz.

Geri
Yukarı