Visual Studio Code HTML, CSS, Javascript ile mi yazıldı?

Ahmet Hoca

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

Şu İnstagram postunun altında "Bunlar olmasa Visual Studio Code olmazdı" diye bir yorum gördüm. Visual Studio Code HTML, CSS, Javascript ile mi yazıldı?

Memory kullanim paterninden ve acilis suresinden VC Code'un low level bir dille yazilmadigi net belli oluyor.

Bana gore text editor icin cok hantal, dogru plugin'lerle desteklemezseniz IDE'lere gore de cok yeteneksiz.

Eki Görüntüle 1583547

Sadece ve sadece text editleyeceksem ( ki fazlasi icin IDE kullanirim ) code (vscode ) kesinlikle ilk tercihim olmaz.
VS Code çoğu kodlama dilini destekleyebiliyor. Fakat diğerleri genellikle bir/birkaç dil için oluyor.

En ortalama text editor bile 100 dil icin syntax highlight yapar.

İnsanlar kaynak kod değiştirirken sadece Highlight'a değil aynı zamanda intellisens'e ihtiyaç duyuyorlar.
VS Code ile diğer editörler arasında dağlar kadar fark var çünkü aynı yeteneklere sahip değiller. Sadece anahtar kelimeleri renklendirmek isteseydik sublimetext kullanır geçerdik.

İnsanlar kaynak kod değiştirirken sadece Highlight'a değil aynı zamanda intellisens'e ihtiyaç duyuyorlar.
VS Code ile diğer editörler arasında dağlar kadar fark var çünkü aynı yeteneklere sahip değiller. Sadece anahtar kelimeleri renklendirmek isteseydik sublimetext kullanır geçerdik.

Ben de onu diyorum zaten. "Kod degistirmek" ten kastin ufak tefek editing ise cok daha hizli alternatifler var.

Development ise cok daha yetenekli IDE'ler var. 20 tane plugin yukleyince anlamsiz oluyor bana gore.

Nadiren Live-server acip 2-3 HTML degisikligi yapmak disinda hic kullanmiyorum bile kendisini, cok hantal.

Ben de onu diyorum zaten. "Kod degistirmek"ten kastin ufak tefek editing ise cok daha hizli alternatifler var.

Development ise cok daha yetenekli IDE'ler var. 20 tane plugin yukleyince anlamsiz oluyor bana gore.

Nadiren Live-server acip 2-3 HTML degisikligi yapmak disinda hiç kullanmiyorum bile kendisini, cok hantal.

Hantallığını kabul ediyorum diğer editörlere göre ancak uzantı seçenekleri göz önüne alınınca biraz sabredilebilir geliyor. Yakın zamanda çıkan Fleet belki bu sorunlara çözüm olabilir ama şu anlık favorim VS Code.

Hantallığını kabul ediyorum diğer editörlere göre ancak uzantı seçenekleri göz önüne alınınca biraz sabredilebilir geliyor. Yakın zamanda çıkan Fleet belki bu sorunlara çözüm olabilir ama şu anlık favorim VS Code.

Is goruyorsa sorun yok. Ben kendi gundelik rutinimde bir yere oturtamiyorum VS Code'u sahsen.

Is goruyorsa sorun yok. Ben kendi gundelik rutinimde bir yere oturtamiyorum VS Code'u sahsen.

Bir dönem 6 aylık Angular projem oldu sadece eklentileri sebebiyle kullandım o dönem ne yazık ki rakip editörlerde rahat edememiştim. Sadece JS projelerinde tercih ederim oda çok kapsamlı değilse.

Yeni konular

Geri
Yukarı