Webcomic Yapmak İstiyorum

MertEren94

Hectopat
Hikayeli, devamlılığı olan webcomic yapmak istiyorum ama dijital çizim için ekipmanım yok, mouse ile çizmek aşırı zor, telefondan çizebilirim ama o da kolay olmuyor, normal kağıda çizip dijitale aktarmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok, nasıl yapmam gerektiğine dair, hangi programlar gerekiyor? Bu konu hakkında bayağı sorum var aslında yardım edebilecek yazarsa uzun uzun sorarım. Dijitale geçirdik diyelim nerede paylaşmalıyım mesela?

Tavsiyelere açığım kesinlikle dijital yap derseniz nasıl yapmalıyım, kağıda yapacaksam nasıl yapmalıyım?

Sorularımdan alakasız genel olarak bir webcomic yapmak için gerekli adımları yazabilirsiniz.

Biraz geç oldu ama, ben bu konulara ilgiliyim ve webcomic yapıyorum, yardımcı olabilirim diye düşündüm.
dijital çizim için ekipmanım yok, mouse ile çizmek aşırı zor, telefondan çizebilirim ama o da kolay olmuyor
internette uygun fiyata grafik tabletler mevcut, eğer bütçeniz yetiyorsa onlara bakabilirsiniz. ben de uzun süre telefondan çizdim, yaptıkça alışırsınız, uygulama önerim: MediBang Paint ve Ibis Paint X.
normal kağıda çizip dijitale aktarmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok, nasıl yapmam gerektiğine dair, hangi programlar gerekiyor?
tarama işlevi olan bir cihaz var mı? yazıcı gibi? windows bilgisayarların kendisinde bu cihazlara bağlanan faks ve tarama programı var, ayrı bir programa ihtiyacın olmaz.
Dijitale geçirdik diyelim nerede paylaşmalıyım mesela?
İngilizce yapacaksanız Webtoons ve Tapas ideal platformlar, Türkçe ise Çizgi Studio diye yeni bir site var.

Biraz geç oldu ama, ben bu konulara ilgiliyim ve webcomic yapıyorum, yardımcı olabilirim diye düşündüm.

İnternette uygun fiyata grafik tabletler mevcut, eğer bütçeniz yetiyorsa onlara bakabilirsiniz. Ben de uzun süre telefondan çizdim, yaptıkça alışırsınız, uygulama önerim: Medibang paint ve ıbis paint X.

Tarama işlevi olan bir cihaz var mı? Yazıcı gibi? Windows bilgisayarların kendisinde bu cihazlara bağlanan faks ve tarama programı var, ayrı bir programa ihtiyacın olmaz.

İngilizce yapacaksanız webtoons ve tapas ideal platformlar, Türkçe ise çizgi Studio diye yeni bir site var.

İngilizce yapacağım, tarayıcım yok telefon ile çekip tarayabilir miyim?
Çizim tableti almayı düşünüyorum ama resimde de kendimi geliştirmek istiyorum, sorularımla ilgili ve resmimi geliştirmem için önerilerin var mı? Teşekkürler cevabın için...

Geri
Yukarı