Whey protein tozu sarkma yapar mı?

Techno34

Decipat
Makaleler
4
Arkadaşlar protein tozu aldım bugün. İçinde BCAA ve diğer vitaminler var çikolata aromalı. Ben bu tozu antrenmandan 20-30 dakika önce aldım 250 ML suya karıştırdım ve içtim. Sorum şu toz bittikten sonra cildimde sarkma olur mu? Eğer oluyorsa çok rahatsız edici düzeyde olur mu?

Hocam bildiğim kadarıyla Söyle toz kullanmadan da vücut yaparsan eğer dengesiz beslenme yağ agırlıklı beslenme sonucu sporuda bıraktıgını varsayıyorum bu durumda sarkma yapması toz kullanan insanın dogal yapandan daha hızlı olacağı kanaatindeyim hep böyle duyduk çünkü ama sporu bırakmazsan hani ful body değilde böyle bölgesel iyi kötü bisiler yapsan bir sarkma söz konusu olmaz bence bu sarkma konusu cidden muamma tam bilgili birisi cevaplarsa da bende okumuş olurum

Nasıl et yedikten sonra sarkma olmuyorsa protein tozundan sonra da olmaz. Bu toz sihirli bir şey değil tek amacı senin günlük alman gereken protein miktarını öğünlerle karşılayamadığın zaman bu boşluğu doldurmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl et yedikten sonra sarkma olmuyorsa protein tozundan sonra da olmaz. Bu toz sihirli bir şey değil tek amacı senin günlük alman gereken protein miktarını öğünlerle karşılayamadığın zaman bu boşluğu doldurmak.

Kasların yıkıma uğramasınıda önlüyor hocam yani hızlı topluyor kaslar antrenmandan sonra içinde BCAA olan protein tozları için geçerli ama bu alırken içinde BCAA'ya da glutamin olan whey tozlardan alın.

Hocam bildiğim kadarıyla söyle toz kullanmadan da vücut yaparsan eğer dengesiz beslenme yağ agırlıklı beslenme sonucu sporuda bıraktıgını varsayıyorum bu durumda sarkma yapması toz kullanan insanın dogal yapandan daha hızlı olacağı kanaatindeyim hep böyle duyduk çünkü ama sporu bırakmazsan hani ful body değil de böyle bölgesel iyi kötü bir şeyler yapsan bir sarkma söz konusu olmaz bence bu sarkma konusu cidden muamma tam bilgili birisi cevaplarsa da bende okumuş olurum.

Fırat hocam ben araştırdım sarkma söz konusu değil ancak yağlanma yaptığı gerçek. Protein tozundan sonra antrenman yapmaya devam etmek gerekiyor. Bu arada eğer aklınızda protein tozu almak varsa whey protein tozu alın gainer protein değil. Gainer kilo almaya yardımcı protein tozu size lazım olan whey BCAA protein tozu.

Sarkma falan alakası yok. Et ve süt ürünlerine alerjiniz yok ise hiç bir sorun olmaz. Yeterli protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız alabilirsiniz.

Kasların yıkıma uğramasınıda önlüyor hocam yani hızlı topluyor kaslar antrenmandan sonra içinde BCAA olan protein tozları için geçerli ama bu alırken içinde BCAA'ya da glutamin olan whey tozlardan alın.

Fırat hocam ben araştırdım sarkma söz konusu değil ancak yağlanma yaptığı gerçek. Protein tozundan sonra antrenman yapmaya devam etmek gerekiyor. Bu arada eğer aklınızda protein tozu almak varsa whey protein tozu alın gainer protein değil. Gainer kilo almaya yardımcı protein tozu size lazım olan whey BCAA protein tozu.
Evet hocam bilgi için teşekkür ederim dediğiniz gibi whey alıyoruz bcaa ekli olan matrix zaten problem yok onda ve evet tozu bıraktıktan sonra en azından belli süre spora devam edilmeli yoksa dogal bir problem olması yaglanmadır vs işte uzun vaadeli düşünmek lazım ben buy sporu yapıcam demek lazım uzun uzun :)

Evet hocam bilgi için teşekkür ederim dediğiniz gibi whey alıyoruz BCAA ekli olan matrix zaten problem yok onda ve evet tozu bıraktıktan sonra en azından belli süre spora devam edilmeli yoksa dogal bir problem olması yaglanmadır vs işte uzun vaadeli düşünmek lazım ben buy sporu yapacağım demek lazım uzun uzun :)

Hocam devamlılık şart kesinlikle en az haftada 3 en fazla 5 gün gidilmeli bence.

Hocam devamlılık şart kesinlikle en az haftada 3 en fazla 5 gün gidilmeli bence.

Çok doğru haftada 4'e stabil 3 aydır devam ediyorum hocam önceden cılız kollu iken şu an gelişimi görebiliyorum inanır mısın 5 kiloyu vücudumla atıyordum yerine koyarken :D şimdi 12.50'u gördüm cok az ama kendi acımdan etkileyici şeyler gördükçe insan hevesleniyor :) Allah herkese yardım etsin bütçede meselesi tabii problem Türkiye şartlarında her şey

Geri
Yukarı