Çözüldü Windows 10 LTSC/LTSB Kullanılmalı Mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
  • Windows 7 Ultimate Service Pack 1 64-bit
  • AMD Athlon II X2 245 2C/2T 2.90GHz İşlemci
  • 2GB DDR2 800MHz CL9 1X2 RAM
  • Zotac GeForce GT9500 1GB GDDR2 GPU
  • Toshiba DT01ACA050 SCSI HDD 7200RPM 500GB
  • Gigabyte GA-M61PME-S2P Anakart
Sizce bu sisteme Windows 10 2019 LTSC kurulmalı mı? Windows 10 2015 LTSB sıkıntısız çalışıyordu. @M e l i s s a Hocam siz Windows 10 2019 LTSC kullanıyordunuz diye biliyorum, nasıl stabillik olarak?

Çözüm
@olyshoweR bence olumsuz bir fark olmaz çünkü normal Windows'a göre daha temiz LTS sürümleri.

Benim sürüm tam Türkçe, ingilizce kısım varsa da denk gelmemiş olabilirim, etkinleştirme olayını ise nasıl yaptım hatırlamıyorum şu an, ama yapmıştım. LTSC yüklü olan PC'ye Linux kuracağım sanırım komple ya da dual-boot yapacağım. (Deepin OS kurulu ancak aktif kullanmıyorum değişeceğim)

LTSC sürümünü Xiaomi'nin Eu ROM'u olarak düşünebiliriz, gereksiz uygulama ve ayarlardan arındırılmış yani.

Mağaza, kullananlar için sorun olabilir belki ama ilave olarak yüklenebilir diye biliyorum, denemedim.
Windows 10 için en can alıcı program ise; Spybot Anti-Beacon. Telemetri, izleme vs kapatır, engeller. (Regedit ile de yapılabilir işlemler ancak baya zaman alır, ara seç ayarla vs) >> Spybot Anti-Beacon - Spybot Anti-Malware and Antivirus

Alternatif/Muadil/Ücretsiz ve kurulum ihtiyacı olmayan (taşınabilir sürüm) versiyonu ise >> O&O ShutUp10
@PhoenixTech , oynanılmış derken sanmıyorum, en fazla Türkçeleştirme yapılmıştır. Sürüm 1809 ve güncelleştirme, defender dahil çoğu şey kapalı. Uzun zaman olduğu için nereden indirdim hatırlamıyorum ancak şu ana dek hiçbir sorun veya olumsuz bir şey yaşamadım. Şüpheli hiçbir durumla karşılaşmadım. AV dahi kullanmıyorum. Kullanmamı gerektirecek bir durum yok, veriler (önemli olanlar) zaten yedekleri birçok yerde mevcut.
Ne indirdiğim farketmez, -bana göre- güvenilir bulduğum/gördüğüm siteleri/uygulamaları tercih ediyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Sorumu mazur görün. Ben ilk defa duyuyorum. LTSC/LTSB nedir? Biraz aydınlatır mısınız? Normal Windows 10 sürümleri ile ne fark var?
Hocam özel bir İso'dur. En hafif ve stabil işletim sistemidir. 3-5 Yılda bir güncelleme alır. Şirketlere satılıyor diye biliyorum. Kurduğunuzda 90 gün deneme süreniz vardır. Kodlarla uzatılıyor.

Geri
Yukarı