Windows 10'dan nasıl 7'ye geçebilirim?

Arkadaşlar sistemim iyi farkındayım fakat inanın Valorant gibi basit bir oyunda 1024x768 çözünürlükte dahi sabit 60 FPS alamıyorum çünkü takılmalar, donmalar ve anlık droplar çok oluyor. SSD boşaltmayı deneyeceğim, belki çözüm olur azcık olsa da.

Hocam kontrol ettim ve bazıları dediğiniz gibi değilmiş, düzelttim. Umarım bir faydası olur çok teşekkürler :) Ayrıca şuan Brave kullanıyorum.
Umarım Edgeyi kullanmadığını düşünerek edge ile ilgili ayarları atlamamışsındır. Edgenin ayarlarını düzeltmezsen sen edge kullanmasanda arka planda çalışarak baya baya kaynak harcıyor edge.
İyi Gecelerrr... :)

Umarım Edgeyi kullanmadığını düşünerek edge ile ilgili ayarları atlamamışsındır. Edgenin ayarlarını düzeltmezsen sen edge kullanmasanda arka planda çalışarak baya baya kaynak harcıyor edge.
İyi Gecelerrr... :)
İyi geceler hocam çok teşekkür ederim :)

Sadece bununla sınırlı değildir depolama... Değil mi?

Ne oyunu oynarsın? Yeni nesil oyunlar Windows 7'de kötü başarım gösterebiliyor.
120 GB SSD içinde Windows, Valorant ve LoL yüklü. Ayrıca 460 GB HDD var ona ise diğer CS ve Minecraft tarzı oyunları saklıyorum. Windows 7'de sadece Valorant ve Lol oynayacağım.

Windows 7/8.1 ile Valorant oynayamazsın işte...
O zaman böyle devam edeceğiz artık... En azından LoL'ü HDD'ye kurmayı deneyim 30 GB yer açılıyor, belki rahatlar biraz.

Zorunlu RAM eklemelisin.
Sorununun RAM kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü drop olduğu zamanda görev yöneticisine bakınca CPU hep %100'de oluyor ama RAM kullanımı %50-%60 civarlarında oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı