Windows 11'den 10'a geçiş

Pmb

Decapat
Daha fazla  
1-2 ay önce Windows 11 yükledim. Ancak pişman oldum geri dön tuşu yok bahsedilen Windows old sanırım o silinmiş. Hayatımda hiç format atmadım yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum biri anlatabilir mi?

Technopat YouTube kanalında bunun videosu var. Her şeyi en ince detayına kadar anlatıyorlar.

Format atmayı halen çözemedim.

Windows 10 ISO dosyası Rufus ve paat Windows kurulum aşamaları. Boot etme ve geri kalan aşamalar. Çok zor değil bence.

Arkadaş zaten göndermiş nasıl format atılacağını.

Windows 10 ISO dosyası Rufus ve paat Windows kurulum aşamaları. Boot etme ve geri kalan aşamalar. Çok zor değil bence.

Arkadaş zaten göndermiş nasıl format atılacağını.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
biraz videolara bakınca bunu gördüm diğerlerinden farklı yapıyor gibi sorun olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
biraz videolara bakınca bunu gördüm diğerlerinden farklı yapıyor gibi sorun olur mu?

Yoo aslında ISO dosyası diyerek anlarsın herhalde diye düşünüyoruz o yüzden kısa bir tabirle anlattık. Kurulum aracı zaten o işi hallediyor. USB dosyasına yazdırmayı ve USB olmadan kurulum yapmayı sağlıyor. Ama gene de bir hata çıkarsa tekrardan indirmek zorunda kalma diye flash belleğe yazdırman önemli olduğundan ISO diye tabir ediyoruz. Gerçi normali bu. O aracı zaten ISO dosyasını Rufus gibi yazdırmaya yarıyor. Tek fark ISO dosyasını indiriyor. Yavaşta olsa.

Yoo aslında ISO dosyası diyerek anlarsın herhalde diye düşünüyoruz o yüzden kısa bir tabirle anlattık. Kurulum aracı zaten o işi hallediyor. USB dosyasına yazdırmayı ve USB olmadan kurulum yapmayı sağlıyor. Ama gene de bir hata çıkarsa tekrardan indirmek zorunda kalma diye flash belleğe yazdırman önemli olduğundan ISO diye tabir ediyoruz. Gerçi normali bu. O aracı zaten ISO dosyasını Rufus gibi yazdırmaya yarıyor. Tek fark ISO dosyasını indiriyor. Yavaşta olsa.

Anladım videodaki gibi adamın yaptıklarını yaptım fakat boot menüsünde USB gözükmüyor. SSD var sadece.

Evet sanırım anladım. Kurulum aracından USB'ye yüklüyoruz. Boot mesününe giriyoruz USB'yi seçiyoruz ve gerisi kolay zaten. Doğru mudur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı