Windows 11'in SSD'de 250 GB yer kaplaması normal mi?

Dr.You

Hectopat
Daha fazla  
500GB SSD'im var. Birden depolamanın dolduğunun bildirimi geldi. Şaşırdım. Cidden Windows 11 250GB yer kaplaması normal mi?
1710201457937.png

SSD Markan ne hocam?

1-) Ara'ya ''Disk temizleme'' yazarak çalıştırın.
2-) Alt tarafta ''sistem dosyalarını temizle'' seçin.
3-) Üst tarafta ''diğer seçenekler'' sekmesine geçin ve ''sistem geri yükleme ve gölge kopyalar'' seçip işlemi tamamlayın.
4-) Üstte ''disk temizleme'' sekmesine geri dönün ve hepsini işaretleyip altta ''tamam'' diyerek temizliği tamamlayın.

*** Bilgisayarı yeniden başlatıp konudaki şekilde depolama alanı kontrolünü tekrar yapın. Bu işlemlerden sonra hala yüksekse sorun var demektir.

500GB SSD'im var. Birden depolamanın dolduğunun bildirimi geldi. Şaşırdım. Cidden Windows 11 250GB yer kaplaması normal mi? Eki Görüntüle 2139002
Eğer son formatı atalı çok uzun süre olduysa bilgisayarda eski Windows Update'lerden kalan cache'de bir sürü dosya ve veri oluyor. Bilgisayara temizinden bir format atmanızı öneriririm ben.

Bilgisayarı sıfırladınız mı? Veya Windows 10'dan Windows 11'e geçiş yaptınız mı? Eğer öyleyse windows.old klasörünün yer kaplaması gerek. Fakat yine de bu değerler normal değil. Windows.old klasörü ile beraber maksimum 50-60GB yer kaplar. Virüs olabilir arkadaşlarında dediği gibi.

Bilgisayarı sıfırladınız mı? Veya Windows 10'dan Windows 11'e geçiş yaptınız mı? Eğer öyleyse windows.old klasörünün yer kaplaması gerek. Fakat yine de bu değerler normal değil. Windows.old klasörü ile beraber maksimum 50-60GB yer kaplar. Virüs olabilir arkadaşlarında dediği gibi.
Yeni hazır sistem aldım. Firmanın kurmuş olduğu win11 ile kullandım.
1-) Ara'ya ''Disk temizleme'' yazarak çalıştırın.
2-) Alt tarafta ''sistem dosyalarını temizle'' seçin.
3-) Üst tarafta ''diğer seçenekler'' sekmesine geçin ve ''sistem geri yükleme ve gölge kopyalar'' seçip işlemi tamamlayın.
4-) Üstte ''disk temizleme'' sekmesine geri dönün ve hepsini işaretleyip altta ''tamam'' diyerek temizliği tamamlayın.

*** Bilgisayarı yeniden başlatıp konudaki şekilde depolama alanı kontrolünü tekrar yapın. Bu işlemlerden sonra hala yüksekse sorun var demektir.
Bunu yaptıktan sonra yeniden başlat yaptım. Hala aynı.
Merhaba,

Normal değil. Virüs ya da görsel bug olma ihtimali var. Dosya gezgininden SSD'ye baktığınızda da böyle mi gözüküyor?
Evet.

Benim tahminim Win11 den Win11Pro ya geçiş yaptım. Format vs yapmadan, bundan dolayı bug vs. olmuş olabilir.
Yanımda usb olmadığı için cihazı sıfırlama yapıyorum. Win11'i de bulutdan indir dedim.

Bu arada ssd wd green.

Geri
Yukarı