Windows 7 Desteği Sona Ermiştir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Her Windows ürününün bir yaşam döngüsü vardır. Yaşam döngüsü ürün piyasaya sürüldüğünde başlar ve artık desteklenmediğinde sona erer. Bu yaşam döngüsündeki önemli tarihleri bilmek, yazılımınızı yükseltirken veya değiştirirken bilinçli kararlar vermenize yardımcı olur.

Destek sonu

Destek Sonu, Microsoft'un otomatik düzeltme, güncelleme veya çevrimiçi teknik yardım sağlamayı bıraktığı tarih anlamına gelir. Bu tarihte mutlaka mevcut en yeni güncelleme veya hizmet paketini yüklemiş olmanız gerekir. Microsoft desteği olmadan, bilgisayarınızın kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncellemelerini alamazsınız.

windows 7 desteği.jpg

* 9 Nisan 2013'te hizmet paketlerine sahip olmayan Windows 7 RTM için destek bitmiştir. Destek ve güncelleme imkanından faydalanmaya devam etmek için Windows 10 64 Bit yüklediğinizden emin olun.
  • Kullandığım Windows sürümü destek sonu tarihine ulaşırsa ne yapmam gerekir?
Mevcut olan en yeni güncellemeyi veya hizmet paketini yükleyebilirsiniz ya da Windows'un daha yeni bir sürümüne yükseltebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Sahip olduğum Windows sürümünün artık desteklenmiyor olması ne anlama gelir?

Daha fazla bilgi için: Windows yaşam döngüsü genel bilgiler - Windows Yardım

• Technopat.net, Windows 7 kullanıcılarına işletim sistemlerini Windows 10 64 Bit sürümüne yükseltene kadar destek sunmama hakkını saklı tutar.
  • Technopat Windows 8/8.1/10 ile gelen bilgisayarların daha alt sürümlere düşürülmesi konusunda yardımcı olmama hakkını saklı tutar.

Son düzenleme:
Genişletilmiş destek ne oluyor acaba?

Sadece güvenlik güncelleştirmeleri çıkacak. Uyumsuzluk sorunları, yeni özellikler eklenmesi ya da hata giderilmesi falan olmayacak.

Windows 8 yazılım olarak daha iyi ama bence kullanış açısından windows 7 daha kolay. Açıkçası ben win8 almayı düşünüyordum onun yerine orjinal win 10'un çıkmasını bekliyorum. Deneme sürümünü kullandım deneme olmasına rağmen gayet başarılıydı. Özellikle metro arayüzünün olmayışı ve sürücülerin otomatik yüklenmesi gibi bir çok kolaylık ve yenilik geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı