Windows 7 laptopu 8'e yükseltmek

Gandalfs

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hızlıca konuya girecek olursam, yaklaşık 10 yıl önce aldığım laptopumu Windows 8'e yükseltmek istiyorum. İlk aldığımda Windows 8 idi zaten, lakin sonradan bir dönem bozuldu ve bilgisayarcıya götürdüm o da Windows 7 kurmuştu. Şimdi bilgisayarım eskisine nazaran çok ağır ve eskiden kaldırdığı oyun/uygulamaları kaldıramıyor. Bende belki çözüm olur diye Windows 8'e yükseltmek istiyorum. Aşağıya sistem özelliklerini yazıyorum.

8 GB RAM Intel Core i5 3230M 2.60GHz
Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
Ekran: 1366x768 16 bit 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar hızlıca konuya girecek olursam, yaklaşık 10 yıl önce aldığım laptopumu Windows 8'e yükseltmek istiyorum. İlk aldığımda Windows 8 idi zaten, lakin sonradan bir dönem bozuldu ve bilgisayarcıya götürdüm o da Windows 7 kurmuştu. Şimdi bilgisayarım eskisine nazaran çok ağır ve eskiden kaldırdığı oyun/uygulamaları kaldıramıyor. Bende belki çözüm olur diye Windows 8'e yükseltmek istiyorum. Aşağıya sistem özelliklerini yazıyorum.

Hocam bana kalırsa 7 de kalın 8'e geçince RAM tüketimi vs. artacak ve zaten artık Windows'un 8 desteği yok o yüzden 7 de kalmanızı öneririm.

Biliyorum bu cihazı bende de var. Sizin sorunuzu anlamadım ama normal şekilde yükselticeksiniz anakarta gömülü key olduğundan key istemeli bilgisayarcı herhangi ekstra işlem yapmadıysa.

Ben olsam Windows 10 Pro kurar geçerdim benim PC özellikleri seninkinden daha düşük seviyede orijinali Windows 7 idi ama şu an Windows 10 bana göre daha iyi performans olarak.

Windows 8 de çok temiz ve sistemi az yoran bir işletim sistemi Windows 8.0 da kurabilirsin. Ama güncellemeleri yapma direkt devre dışı bırak çünkü 1 saat PC'yi kapatıp açmak zorunda kalıyorsun bir de güncellemler ağırlaştırıyor sistemi bir tık. Arkadaşın dediği gibi sistemin 10 için yeterli SSD varsa direkt 10 ltbs kur ya da ReviOS.

win 8.1 önermem oda win 7 gibi desteği kesildi bir fark yok hatta win7 daha iyi onun yerine win 10 ltsc veya win 10 lite kullanabilirsin ssd yoksa win 7 de kalabilirsin.

SSD takıp windows 10 kurarsanız ve alete düzgün bakarsanız daha yıllarca gidebilecek bir makine. Birazcık para harcayıp günlük kullanımda on numara iş yapan bir makineye sahip olabilirsiniz.

SSD takıp windows 10 kurarsanız ve alete düzgün bakarsanız daha yıllarca gidebilecek bir makine. Birazcık para harcayıp günlük kullanımda on numara iş yapan bir makineye sahip olabilirsiniz.
Bu bilgisayar işlerinden hiç anlamam, ne yapmam gerekiyor tam olarak? Nasıl bir yükseltme yapabilirim, SSD yükseltmesi vs. Yaptıktan sonra bu kasma sorunu da geçer mi?

Biliyorum bu cihazı bende de var. Sizin sorunuzu anlamadım ama normal şekilde yükselticeksiniz anakarta gömülü key olduğundan key istemeli bilgisayarcı herhangi ekstra işlem yapmadıysa.
Bilgisayarcının ne yaptığını inan bilmiyorum, ben aslında yine kasma ve kapanma problemlerinden ötürü kardeşim aracılığıyla yollatmıştım, şehir dışındaydım o sıra geldiğimde bilgisayar Windows 7'ye düşürülmüştü. İlk başta bir sıkıntı yoktu ancak şuan hiçbir oyun vs. Yüklü olmamasına rağmen bilgisayar fazlasıyla ağır. Birde bu olaydan sonra DirectX çalışmamaya başladı, yani oyunların kasma sorununun ondan kaynaklandığını düşünüyorum.

7 kurduğunda göre UEFI olarak kurmama oranı yüzde 90. UEFI olarak Windows 10 kurun ya da 11.

Geri
Yukarı